ترک سیگار 10 سال به عمر افراد اضافه می‌کند

۱۳۹۱/۰۹/۲۲ - ۱۴:۰۳ - کد خبر: 62531

سلامت نیوز : رییس جامعه پزشکان داخلی ایران با بیان اینکه قطع استعمال سیگار 10 سال به طول عمر اضافه می کند گفت: افراد سیگاری که قبل از سن 35 سالگی مصرف سیگار را ترک کرده اند نسبت به گروه های سیگاری عوارض مصرف سیگار کمتری داشته، به طور چشمگیری عوارض در آنان فروکش کرده است.

دکتر ایرج خسرونیا در گفت‌وگو با ایسنا ؛ با اشاره به اینکه در سال های اخیر استعمال سیگار در افراد جوان به خصوص دانش آموزان و دانشجویان افزایش یافته است گفت: عدم توجه به عوارض مصرف سیگار موجب بروز عواقب و عوارض آن در سالهای آینده می شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه مصرف سیگار موجب بروز عوارضی جدی و جبران ناپذیر می شود خاطر نشان کرد: ابتلا به سرطان هایی مانند سرطان ریه، پانکراس و مثانه عوارضی است که گریبانگیر افراد سیگاری می شود.

رییس جامعه پزشکان داخلی ایران با استناد بر تحقیقات انجام شده در خصوص عوارض مصرف سیگار گفت: مطالعات نشان می دهد قطع زودهنگام مصرف سیگار، قبل از سن 35 سالگی، 10 سال به عمر انسان اضافه می‌کند.

وی همچنین افزود: بر اساس نتایج این بررسی ها که در سایر کشورها به انجام رسیده، در جمعیت 70 هزار و 100 نفر فرد سیگاری که از سن 20سالگی شروع به استعمال دخانیات کرده اند، 72درصد آنها بعد از قطع استعمال سیگار تا 70 سالگی عمر کرده، مردانی که اصلا سیگار نمی کشیدند هشت سال بیشتر از سایر افراد زندگی کردند، در این تحقیق 79 درصد زنان بعد از قطع سیگار تا 70 سالگی زندگی کردند و زنانی که اصلا سیگاری نبودند تا 80 سالگی عمر کرده اند.

این متخصص داخلی در پایان یادآور شد: افراد سیگاری که قبل از سن 35 سالگی مصرف سیگار را ترک کرده اند نسبت به گروه های سیگاری عوارض مصرف سیگار کمتری داشته، به طور چشمگیری عوارض در آنان فروکش کرده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.16432s, 18q