قطره آهن اختلالات رفتاری نوزادان را کم می‌کند

۱۳۹۱/۰۹/۲۳ - ۱۳:۵۳ - کد خبر: 62577

سلامت نیوز :دانشمندان دانشگاه سوئد با انجام بررسی‌های خود دریافتند، تجویز مکمل‌های آهن به نوزادان متولد شده با وزن کم خطر ابتلا به مشکلات رفتاری مانند اختلالات کمبود توجه و بیش فعالی در آنها کاهش می‌دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ بر اساس این گزارش محققان با تجویز روزانه 1 میلی گرم به کیلوگرم مکمل آهن در گروه اول و 2 میلی گرم بر کیلوگرم از آن در گروه دوم از 6 هفتگی تا 6 ماهگی در نوزادان کم وزن مشاهده کردند که فقط  9/2 درصد از کودکان گروه اول و 7/2 درصد از نوزادان گروه دوم در سن 5/3 سالگی دارای نشانه‌هایی از مشکلات رفتاری بودند و این در حالی است که 7/12 درصد از نوزادان کم وزنی که هیچ مکمل آهنی دریافت نکردند در سن مشابه دچار این اختلال رفتاری شدند.

نتایج حاصل از این مطالعه ضمن بیان اینکه تفاوت قابل توجهی نیز در میزان آی کیو بین گروه‌های متولد شده با وزن کم و وزن طبیعی گروه شاهد وجود دارد با بررسی‌های بیشتر نشان داد که 2/3 درصد از کودکان در گروه شاهد دارای علائمی از اختلالات رفتاری بودند.

اختلال کمبود توجه به بیش فعالی یا ADHD اختلالی است که در آن پرتحرکی، بی‌توجهی و رفتارهای ناگهانی بیشتر و شدیدتر از کودکان دیگر وجود دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.11638s, 18q