" دانشكده طب سنتي" براي نخستين بار در كشور تاسيس شد

۱۳۸۶/۰۵/۲۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6259
" دانشكده طب سنتي" براي نخستين بار در كشور تاسيس شد

رييس دانشكده طب سنتي دانشگاه علوم پزشكي تهران روز سه‌شنبه‌به ايرنا، گفت: ‪ ۱۸‬دانشجوي ياد شده كه در آزمون سراسري دانشگاه ها پذيرفته شده‌اند از اول مهرماه امسال در رشته طب سنتي ادامه تحصيل خواهند داد.

شمس تبريزي افزود: دانشكده طب سنتي در سال آينده تحصيلي در هر يك از رشته‌هاي داروسازي سنتي و اخلاق پزشكي ‪ ۱۸‬دانشجو جذب خواهد كرد كه در مجموع اين دانشجويان به ‪۳۶‬نفر خواهد رسيد.

شمس توضيح داد: در حال حاضر براي رشته‌هاي "تاريخ پزشكي" و " بهداشت و تندرستي" از ديدگاه طب سنتي در حال آماده‌سازي برنامه‌هاي آموزشي هستيم و باتوجه به حمايت‌هاي خوب دانشگاه علوم پزشكي تهران از اين دانشكده، به زودي شاهد دستاوردهاي خوبي در زمينه طب سنتي براي مردم خواهيم بود.

وي درباره ديدگاه‌هاي برخي از پزشكان درباره طب سنتي گفت: چنانچه بتوانيم با دلايل مستدل و منطقي درباره طب سنتي سخن بگويم حتما اين گروه از پزشكان ضرورت و فوايد طب سنتي را خواهند پذيرفت.

شمس اردكاني افزود: باتوجه به پيشينه طب سنتي و اقبال و رويكرد خوب مردم نسبت به آن ، مي‌توان بسياري از مسايل درماني آن‌ها را با طب سنتي كه از جايگاه و منزلت علمي و قوي برخوردار است، برطرف كرد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.92952s, 18q