بر طبق آمارهای موجود:

85 درصد موارد ام اس از نوع عود کننده و بهبود یابنده است

۱۳۹۱/۰۹/۲۴ - ۱۶:۵۵ - کد خبر: 62652
سلامت نیوز: بر طبق آمارهای موجود ، حدود 85 درصد موارد بیماری ام اس از نوع عود کننده و بهبود یابنده است و در این نوع ام اس، پیشرفت خاصی در بین حملات رخ نمی دهد.
سعید ترابیان زاده متخصص مغز و اعصاب در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: ام اس انواع مختلفی دارد که در یک تقسیم بندی کلی می توان این بیماری را به انواع خوش خیم، عود کننده و بهبود یابنده، پیشرونده ثانویه و پیشرونده اولیه تقسیم بندی کرد.

وی با بیان این که اغلب موارد ام اس مربوط به نوع عود کننده و بهبود یابنده است، اظهار داشت: بقیه موارد ام اس شیوع کمتری دارند و در مجموع این چهار نوع در چگونگی شروع و ادامه بیماری با هم متفاوت هستند.

ترابیان زاده تاکید کرد: بر طبق آمارهای موجود، حدود 85 درصد موارد بیماری ام اس از نوع عود کننده و بهبود یابنده است و 15 درصد بقیه مربوط به نوع پیشرونده اولیه و ثانویه و خوش خیم است.

وی گفت: در نوع عود کننده یا فروکش یابنده  ام اس، پیشرفت خاصی در بین حملات بیماری رخ نمی دهد.

ترابیان زاده با اشاره به این که حملات در نوع عود کننده و فروکش یابنده ام اس معمولاً غیر قابل پیش بینی است، یادآور شد: در این نوع بیماری، پس از هر حمله ای ، یک دوره آرام وجود دارد که در این مدت بیماران مشکل خاصی ندارند.

وی افزود: اگر چه درمان کامل بیماری ام اس به دلیل نبود علت اصلی بیماری امکان پذیر نیست، اما در صورت تشخیص به موقع و درمان مناسب و زودرس بیماری ام اس، احتمال تشدید بیماری و عوارض و علایم آن کاهش می یابد.
ترابیان زاده خاطر نشان کرد: اختلالات حسی و حرکتی، ضعف یا ناهماهنگی اندام های فوقانی و تحتانی و اختلالات بینایی مانند افت بینایی و دوبینی از جمله مهم ترین علائم بیماری ام اس است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.51802s, 18q