اجرای غربالگری سلامت روان در مدرسه حادثه دیده پیرانشهر

۱۳۹۱/۰۹/۲۵ - ۱۲:۳۴ - کد خبر: 62676
اجرای غربالگری سلامت روان در مدرسه حادثه دیده پیرانشهر
سلامت نیوز : مدیر کل سلامت روان وزارت بهداشت، گفت: دانش آموزان آسیب دیده حادثه آتش سوزی مدرسه در پیرانشهر، خانواده‌های آنان و همچنین اغلب دانش آموزان مدرسه و معلمان باید مورد غربالگری سلامت روان قرار گیرند.

غلامحسین ناصحی در گفت‌وگو با ایلنا با اعلام این مطلب، اظهار كرد: یک بسته خدمتی تحت عنوان «حمایت‌های روانی و اجتماعی» برای افرادی که در اثر حوادث طبیعی یا غیر طبیعی دچار آسیب می‌شوند، داریم و با این فرض که این افراد دچار آسیب‌های روانی می‌شوند تحت مداخلات حمایت‌های روانی قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه مقرر شده است دانش آموزان آسیب دیده پیرانشهری تحت مداخلات حمایت‌های روانی قرار بگیرند، افزود: مداخلات معمولا هفته اول و به ویژه دو سه روز وقوع حادثه ضرورتی ندارد و بعد از گذشت هفته اول است که این مداخلات باید انجام شود.

مدیر کل سلامت روان وزارت بهداشت، تصریح کرد: این مداخلات علاوه بر دانش آموزان آسیب دیده بر روی خانواده‌های آن‌ها و همچنین اغلب دانش آموزان مدرسه انجام می‌شود.

ناصحی با اشاره به اینکه در درجه اول باید بر روی آن‌ها غربالگری صورت گیرد تا افراد آسیب دیده روانی شناسایی شوند، افزود: افرادی که آسیب دیده هستند از نظر روانی تحت مداخلات روان‌شناختی قرار خواهند گرفت.

مدیرکل سلامت بهداشت روان وزارت بهداشت اضافه کرد: علاوه بر دانش آموزان آسیب دیده خانواده‌های آن‌ها، سایر دانش آموزان، مربیان و معلمان نیز همه باید مورد بررسی قرار گیرند تا هریك که دچار آسیب روانی شده ند، تحت درمان و مداخله روان‌شناختی قرار بگیرند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.47351s, 18q