وزارت بهداشت ۹۰ هزار نیروی انسانی کم دارد

۱۳۹۱/۰۹/۲۵ - ۱۶:۰۰ - کد خبر: 62693

سلامت نیوز : حسین مبارکی با اشاره به اینکه در حال حاضر 385 هزار نفر در حوزه های آموزشی، اداری و درمانی وزارت بهداشت فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: بر اساس برآوردهای انجام شده و با توجه به گسترش مراکز درمانی، آموزشی و پژوهشی در دانشگاههای علوم پزشکی کشور 90 هزار نیرو کمبود وجود دارد که در این راستا ،به دنبال دریافت مجوزهای استخدامی هستیم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ وی با اشاره به اینکه با ابلاغ مجوزهای استخدامی می‌توان بسیاری از مشکلات کمبود نیرو را حل کرد خاطر نشان کرد: در دو سال گذشته به منظور اجرای قانون ارتقاء بهره وری بیش از 23 هزار نیرو در دانشگاههای علوم پزشکی کشور جذب شده‌اند که از این تعداد 15 هزار نفر در مراکز درمانی فعالیت می‌کنند.

مدیرکل منابع و نیروی انسانی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه قانون ارتقاء بهره وری از مهر پارسال در تمام مراکز درمانی زیر پوشش وزارت بهداشت لازم الاجرا شده است اظهار داشت: اجرای این قانون بر اساس مصوبه مجلس و هیئت دولت، در دیگر مراکز درمانی اعم از خصوصی، خیریه، تامین اجتماعی و لشکری نیز لازم الاجراست.

مبارکی با اشاره به راه اندازی کمیته راهبردی اجرای قانون بهره وری در وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: این کمیته از ابتدای امسال تا کنون عملکرد مراکز درمانی را در اجرای قانون ارتقاء بهره وری مورد پایش قرار می دهد .

وی با اشاره به اینکه نگاه  وزیر بهداشت به جایگاه نیروی انسانی رویکردی متعالی است خاطر نشان کرد: بر این اساس در سالهای اخیر اقدامات بسیار مهمی در اصلاح آیین نامه اداری استخدامی و احکام کارکنان از جمله پرداخت حق جذب صورت گرفته است که این امر موجب افزایش حقوق دریافتی کارکنان شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.14131s, 18q