توجه به اقتصاد درمان منجر به صرفه‌جویی اقتصادی در حوزه دارو و درمان شده است

۱۳۹۱/۰۹/۲۵ - ۱۶:۰۳ - کد خبر: 62698

سلامت نیوز : سیدعلی جمالیان با اشاره به اهمیت اقتصاد سلامت در حوزه درمان، گفت: توجه به مباحث آموزشی اقتصاد درمان منجر به تقویت بنیه علمی نیروی‌انسانی متخصص و پاسخگویی بهتر به نیازهای درمانی جامعه تحت‌پوشش برای تحقق‌بخشیدن به استقلال و تقویت بنیه اقتصادی بیمارستان‌ها و کمک به سیاستگذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های بهتر اداره‌کل درمان تأمین‌اجتماعی استان تهران در سطح واحدهای درمانی تابعه می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ مدیرکل درمان تأمین‌اجتماعی استان تهران تصریح کرد:‌ اقتصاد درمان در اصل به معنای کاربرد علم اقتصاد در عرصه سلامت است که به تحلیل و بهره‌وری مطلوب منابع درجهت تأمین، حفظ و ارتقای سلامت انسان‌ها می‌پردازد.

جمالیان در ادامه افزود: مباحث اقتصاد درمان با تخصیص و بهره‌وری مطلوب از منابع موجود به رعایت عدالت در دسترسی به خدمات سلامت را به عنوان یک اصل مهم در تأمین، حفظ و ارتقای سلامت جامعه بیمه‌شدگان در سطح مراکز درمانی تابعه مورد توجه قرار می‌دهد.

مدیرکل درمان تأمین‌اجتماعی استان تهران همچنین تأکید کرد: بر همین اساس اگر ما بتوانیم با خردجمعی و اخلاق اسلامی و براساس اصول و موازین اخلاق پزشکی منطبق با اقتصاد درمان حرکت کنیم، به طور قطع می‌توانیم در بحث اقتصاد درمان به ویژه در حوزه سلامت و دارو بدون بروز مشکلات و کمبودهای احتمالی عملکرد اقتصادی موفقی را در حوزه درمان پشت‌سر بگذاریم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
عبدالله صالح
گسترش مفهوم اقتصاد درمان و شناساندن ارزش وجودی ان به دیگر کارکنان خصوصا بیمارستانها کمک قابل توجهی به رسیدن جهت افزایش درامد وکاهش هزینه های بیمارستانی می انجامد . عبدالله صالح مدیرت درمان هرمزگان
1.54934s, 19q