مرجع مجاری ورودی و خروجی کالاها باید یکی باشد

۱۳۹۱/۰۹/۲۵ - ۱۶:۳۳ - کد خبر: 62723

سلامت نیوز : یک عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه اگر مجاری ورودی و خروجی کالاها یک مرجع باشد بهتر می‌توان تصمیم گرفت، اظهار کرد: وزارت بهداشت باید خلاءهای قانونی در مورد تامین تجهیزات پزشکی را مطرح کند تا در بودجه 92 لحاظ شود.

احمد آریایی‌نژاد در ‌گفت‌وگو با (ایسنا)، درباره ضرورت تامین تجهیزات پزشکی توسط وزارت بهداشت، گفت: با توجه به اینکه هر موضوعی را باید همه‌جانبه و به صورت تخصصی مورد بررسی قرار داد در بحث تجهیزات پزشکی و دارویی نیز باید با روند تسهیل کارها کاری کرد که داروی مورد نیاز زودتر به دست مصرف‌کننده برسد، اما این مساله نباید با خصوصی‌سازی و اصل 44 مغایرت داشته باشد.

وی تصریح کرد: در واقع لازمه این کار بررسی‌هایی دقیق توسط کارشناسان است که نتیجه آن می‌تواند خدمات‌رسانی صحیح به مردم باشد.

این عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت مجلس افزود: در نگاه نخست؛ تامین تجهیزات پزشکی باید توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام شود که لازمه آن نیز همکاری تمام بخش‌ها است.

آریایی‌نژاد در ادامه اظهار کرد: در واقع باید جنبه‌های مختلف یک موضوع در نظر گرفته شود که مردم دسترسی سریع به داروهای مورد نیاز خود داشته باشند و در این زمینه وزارت بهداشت باید خلاء قانونی را مطرح کند تا در بودجه سال 92 لحاظ شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس در بخش دیگری از این گفت‌وگو درباره ضرورت توجه مسئولان در خصوص واردات لوازم آرایشی با ارز مرجع ابراز داشت: معتقدم در این زمینه باید شفافیت در عمل وجود داشته باشد اما بعضی‌ها سود اقتصادی را بر خدمات‌رسانی به جامعه ترجیح می‌دهند.

آریایی‌نژاد خاطرنشان کرد: بنابراین اگر از تعدد مراکز تصمیم‌گیری کاسته شود راحت‌تر می‌توان از مسئولان ذیربط خواست که توضیح دهند؛ البته اگر مجاری ورودی و خروجی کالا یک مرجع باشد بهتر می‌توان تصمیم گرفت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.75876s, 19q