آقای وزیر؛ این‌بار استعفا دهید

۱۳۹۱/۰۹/۲۵ - ۱۶:۵۶ - کد خبر: 62740
سلامت نیوز : طی هفته گذشته خبر آتش‌سوزی مدرسه ابتدایی روستای شین‌آباد شهرستان پیرانشهر استان آذربایجان شرقی كه منجر به مرگ یك دانش‌آموز دختر كلاس چهارم ابتدایی این مدرسه و مصدوم شدن بیش از 28 دانش‌آموز دیگر این كلاس شد، در صدر اخبار آموزش و پرورش قرار داشت. در این راستا تعدادی از نمایندگان مجلس و فعالان حقوقی و اجتماعی خواهان استعفای وزیر آموزش و پرورش به دلیل اتفاقات و نا بسامانی‌های این حوزه شدند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از اعتماد ؛ در ادامه بخشی از نامه انجمن حمایت از حقوق كودكان به وزیر آموزش و پرورش آورده شده است:

جناب آقای حاجی‌بابایی، وزیر محترم آموزش و پرورش

هنوز خانواده‌های دانش‌آموزان بروجنی در سوگ فرزندان خود عزادارند كه آتش بی‌مهری به جان دانش‌آموزان شین‌آباد پیرانشهر افتاد. این اتفاق‌های زنجیره‌یی كه هركدام زخم تازه‌یی بر روح و روان خانواده‌ها و كودكان ایرانی نهاده و وجدان جامعه را پریشان و اندوهگین كرده، ناشی از ناكارآمدی و سوء مدیریت در وزارتخانه تحت امر شماست. بر همگان روشن شده است كه وزارت آموزش و پرورش توان حفاظت از سلامت و امنیت دانش‌آموزان را ندارد.

آقای وزیر

عملكرد وزارت آموزش و پرورش در دوره وزارت شما و چه هنگامی كه نوجوان نیك شهری با ضربه معلم جان سپرد ودانش‌آموزان شهرستان «انار» آزار دیدند و چه اكنون كه این آتش برجان دانش‌آموزان شین‌آباد افتاد یا همین دیروز كه تنبیه، دانش‌آموز «ساروی» را روانه بیمارستان كرد؛ فهرست این حوادث طولانی است. خطراتی مانند ساختمان‌های فرسوده و غیرمقاوم مدارس، تصادفات رانندگی در سفرهای اردویی، آتش‌سوزی در مدارس و تنبیه بدنی همواره در كمین دانش‌آموزان است و چون كابوسی به جان كودكان افتاده است و عجبا كه وزارت آموزش و پرورش از این حوادث درس عبرت نمی‌گیرد و تمهیدات لازم برای حفظ امنیت و سلامت دانش‌آموزان اندیشیده نمی‌شود و مدیریت وزارتخانه همچنان اصرار بر تكرار اشتباهات دارد.

آقای حاجی‌بابایی

استعفا می‌تواند اقدامی مدنی و احترام گذاشتن به خانواده‌های داغدار و ماتم زده شین‌آبادی و بروجنی و همه مردم ایران باشد. اگر تاكنون از كنار حوادث متعدد در محیط‌های آموزشی با خنده و مزاح رد شده‌اید، استعفای شما در این مقطع زمانی می‌تواند همراهی با مردم باشد. باور كنید اقدام به استعفا در سطوح عالی مدیریت، نشانه دست داشتن مستقیم در حادثه نیست. در كشورهای درحال توسعه مانند هند و كره‌جنوبی و مصر هم، مسوولان ارشد پس از وقوع حوادث فاجعه‌بار با عذرخواهی از مردم استعفای خود را به عنوان نمادی از همدردی با مصیبت دیدگان اعلام می‌كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.13287s, 18q