کاهش سن ابتلا به بیماری ایدز از 30 به 18 سال

۱۳۹۱/۰۹/۲۶ - ۰۹:۴۶ - کد خبر: 62744

سلامت نیوز : همایش مبارزه با بیماری ایدز امروز در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرستان تاکستان برگزار شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ رضا شعبان‌نژاد در این همایش درخصوص اهداف برپایی چنین مراسم‌هایی در سطح دانشگاه و لزوم آشنایی با خطرات بیماری مهلک ایدز اظهار داشت: بررسی مشکلات و معضلات اجتماعی و ارائه راه‌کارهای کارشناسی شده در راستای برطرف‌ کردن آن یکی از مهم‌ترین وظایف مراکز علمی و دانشگاهی است که لازم است، در این راستا تلاش بیشتری صورت بگیرد.

وی ادامه داد: از مهم‌ترین و اصلی‌ترین معضلاتی که امروز جامعه و به‌ویژه قشر جوان را مورد تهدید جدی قرار داده، بیماری خطرناک ایدز است که این بیماری به لحاظ حساسیت و اثر خطرناک‌ خود مورد توجه دانشمندان قرار داشته که البته برنامه‌های متعددی در سراسر جهان در راستای مقابله با آن در حال انجام است.

معاون دانشجویی دانشگاه‌‌ آزاد اسلامی واحد تاکستان عنوان کرد: متأسفانه، طبق آمارهای رسمی کشور سن ابتلا به این بیماری از 30 به 18 سال رسیده است که این شاخص هشداردهنده، نشان‌دهنده حاد شدن این مسئله و معضل در کل کشور است.

شعبان‌نژاد افزود: استفاده از سرنگ‌های آلوده توسط معتادان و عدم رعایت نکات بهداشتی در مسائل جنسی از عوامل مهم ابتلا به این بیماری عفونی است، بنابراین باید جوانان و نوجوانان را با راه‌های ابتلا به این بیماری خطرناک آشنا کرد تا از بروز مشکلات و به‌ویژه از فروپاشی کانون خانواده‌ جلوگیری به عمل آید.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان برنامه‌های متعدد و قابل توجهی را در راستای آگاهی‌بخشی به جوانان و به‌ویژه دانشجویان پیرامون ایدز و سایر معضلات اجتماعی با حضور کارشناسان با تجربه و متخصص تدارک دیده است، تصریح کرد: این برنامه‌ها با هدف آگاه‌سازی دانشجویان از خطرات پیش‌رو در مورد این بیماری اجرا می‌شود.

تعدادی از کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان تاکستان در حاشیه این مراسم با تشریح راه‌های ابتلا به بیماری ایدز، راه‌کارهای مبارزه و گرفتار نشدن به دام این بیماری عفونی و مهلک را بررسی کرده و به سوال‌های تعدادی از دانشجویان پیرامون بیماری ایدز پاسخ دادند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.72143s, 18q