ارزآوری گردشگر سلامت، به اقتصاد کشور کمک می‌کند

۱۳۹۱/۰۹/۲۶ - ۱۰:۵۴ - کد خبر: 62750

سلامت نیوز :سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس ارزآوری گردشگر سلامت را عامل کمک به اقتصاد کشور دانست.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ احمد علیپور در ارتباط با سومین کنفرانس گردشگری سلامت کشورهای اسلامی اظهار کرد: پیشرفت‌های پزشکی جمهوری اسلامی ایران نسبت به کشورهای همسایه بسیار خوب است و امکانات و تجهیزات پزشکی کشور در سطع بالایی در خاورمیانه قرار دارد.

وی افزود: هزینه های درمانی در ایران کمتر از کشورهای اطراف است، به همین دلیل مردم این کشورها مشتاق به سفر جهت درمان به ایران اسلامی هستند.

علیپور خاطرنشان کرد: این اشتیاق در کشورهای اطراف با معرفی درست امکانات درمانی در ایران سبب جذب بیشتر آنها به سوی کشورمی شود که اگر از جذب این گردشگران استفاده درست شود نه تنها در بخش خدمات درمانی بلکه در گردشگری نیز با توجه به فضاهای دیدنی درآمدزایی زیادی را برای کشور دارد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر نباید تنها به درآمدهای نفتی ایران اتکا کنیم و در کنار نعمت خدادادی نفت باید با خلاقیت و نوآوری از صنعت و رشته های مختلف بهره کافی را ببریم که یکی از آنها موضوع گردشگران سلامت است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امکانات موجود گردشگری کشور قابل رقابت با سایر کشورهاست ضمن اینکه جاذبه‌های توریستی کشور از نظر فرهنگ، آب و هوا و طبیعت و آثار باستانی جایگاه ویژه ای است که جذب گردشگران را به دنبال دارد.

وی خاطرنشان کرد: کشور ترکیه با استفاده از درآمدهای توریستی به اقتصاد کشور خود کمک می کند و ایران نیز با ارتقای خدمات قابل ارائه به گردشگر سبب تبیین خود به خودی ورود گردشگران به داخل کشور می شود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ارزآوری توسط گردشگر سلامت به اقتصاد کشور کمک می کند و توجه به آن زمینه ایجاد اشتغال را در کشور فراهم می‌کند و این امر برای کشورهایی که با جمعیت جوان و متقاضی روبه رو هستند بسیار مفید است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.06155s, 18q