کودکان پرخور گرایش بیشتری به مواد مخدر دارند

۱۳۹۱/۰۹/۲۶ - ۱۰:۵۴ - کد خبر: 62751

سلامت نیوز : پزشکان با مطالعه روی 10 هزار نوجوان و جوان آمریکایی دریافتند که میل به پرخوری در این سن، با افزایش احتمال گرایش به استفاده از ماری جوآنا و سایر مواد مخدر مرتبط است و می‌توان آن را به عنوان یک علامت هشداردهنده در نظر گرفت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ این پزشکان با انتشار مقاله جدیدی در نشریه آرشیو «طب اطفال و نوجوانان» تاکید کردند: پرخوری موجب می‌شود فرد کنترل کمتری روی خود داشته باشد و قدرت خودداری وی کاهش پیدا کند و همچنین احتمال ابتلا به افسردگی، اضافه وزن و چاقی را تشدید می‌کند.

دکتر کندرین سانویل از متخصصان بیمارستان اطفال در بوستون در این باره اظهار داشت: پزشکان و والدین باید آگاه باشند که پرخوری یک میل شایع و معمول در نوجوانان و کودکان است و این میل افراطی می‌تواند آنها را در معرض خطر بیشتر گرایش به مواد مخدر و محرک قرار دهد.

وی تاکید کرد: دانستن این مطلب ما را در پیشگیری از بروز میل به مواد مخدر در نوجوانانمان تواناتر می‌سازد. این مطالعه بدین معنی نیست که پرخوری عامل گرایش به مواد مخدر است بلکه درواقع یک علامت هشدار دهنده از افزایش تمایل به مصرف این مواد در نوجوانان است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.50563s, 18q