وزارت بهداشت اجازه توزیع شیر فله‌ای را در بازار نمی‌دهد

۱۳۹۱/۰۹/۲۶ - ۱۵:۵۸ - کد خبر: 62831

سلامت نیوز :  بهروز جنت  در واکنش به انتشار خبری به نقل از مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران مبنی بر توزیع شیر فله‌ای به قیمت پایین در سطح شهر افزود: هیچ گونه توافقی برای توزیع شیر فله‌ای در سطح شهر تهران صورت نپذیرفته و این طرح در حال بررسی است و هنوز تصویب یا تأیید نشده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ وی گفت: مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران در خواست صدور مجوز توزیع شیر فله‌ای را داشته است که درخواست وی در جلسه‌ای که نمایندگان سازمان دامپزشکی، وزارت جهاد کشاورزی و مدیر کل غذای وزارت بهداشت حضور داشتند، مطرح شد که به شدت با مخالفت وزارت بهداشت رو به شد.

معاون غذای سازمان غذا و دارو با تأکید بر ضرورت تأمین سلامت مواد غذایی خاطرنشان کرد: به هیچوجه وزارت بهداشت موافق توزیع شیر فله ای نیست.

جنت همچنین با تأکید بر اینکه محصولات غذایی باید در بسته بندی‌های استاندارد عرضه شوند، افزود: با توجه به بیماری‌های مشترک انسان و دام ارائه محصولات بدون بسته‌بندی مشخص و دارای پروانه ساخت از سوی وزارت بهداشت قابل قبول نیست.

در همین رابطه محمود نبوی، معاون مرکز مدیریت بیماریهای واگیر بهداشت گفت: استفاده از محصولات لبنی بدون پاستوریزاسیون به تب مالت منجر می‌شود و حذف این بیماری در دام های کشور کار بسیار سختی است،

وی تأکید کرد: در حال حاضر کارخانه‌های متعدد محصولات لبنی پاستوریزه در کشور فعالیت می‌کنند و ملزم به تحویل شیر و محصولات لبنی پاستوریزه به مردم هستند.

نبوی خاطرنشان کرد: محصولات لبنی باید مانند گذشته به کارخانه‌های محصولات لبنی تحویل داده شوند تا فرآیند پاستوریزاسیون روی آن انجام شود با این کار می‌توان از ابتلا به بیماری تب مالت جلوگیری کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.67429s, 18q