آغاز شکایت از بیمارستان‌های خصوصی متخلف

۱۳۹۱/۰۹/۲۷ - ۱۰:۰۷ - کد خبر: 62861
سلامت نیوز : رییس کل سازمان نظام پرستاری با اشاره به پایان مهلت سه ماهه بیمارستان‌های خصوصی برای اجرای قانون ارتقای بهره‌وری برای پرستاران، از آغاز طرح شکایت از بیمارستان‌های متخلف خبر داد.

غضنفر میرزابیگی در گفت‌وگو با (ایسنا)، ادامه داد: خواسته‌ایم وکیل سازمان طرح شکایت‌ها را آغاز کند. نامه مشترکی را تنظیم کرده و آن را به دادگاه‌های رسیدگی کننده و قوه قضاییه ارائه می‌دهیم و از این پس از طریق محاکم قضایی پیگیری می‌کنیم و به سراغشان می‌رویم.

70 درصد بیمارستان‌های خصوصی قانون ارتقای بهره‌وری را اجرا نکردند

وی ضمن قدردانی از بیمارستان‌های خصوصی که در استان‌های مختلف اقدام به اجرای این قانون نمودند، اظهار کرد: تعداد کل بیمارستان‌های خصوصی در کشور چندان قابل توجه نیست. حدود یک سوم از مجموع بیمارستان‌های فعال در کشور، خصوصی هستند. از این میزان حدود 70 درصد بیمارستان‌های خصوصی قانون ارتقای بهره‌وری را اجرا نکرده‌اند.

رییس کل سازمان نظام پرستاری ضمن تاکید بر تامین نیروی پرستار در کشور گفت: باید به قدری نیروی پرستاری در کشور داشته باشیم که پرستارانی که با اجرای قانون، ساعت کاری‌شان کاهش می‌یابد، استراحت کنند و در مراکز دیگر مشغول به کار نشوند. اما عملا چون نیرو به قدر کافی وجود ندارد، به پرستار می‌گویند به روال سابق همان ساعت‌ها را خدمت کند و در ازای آن اضافه کار دریافت کند.

افزایش 10 هزارنفری فارغ التحصیلان پرستاری از سال آینده

وی افزود: اکنون هم اگر فشار بیاوریم که پرستار باید حتما در یک مرکز درمانی خدمت کند، فعالیت برخی بیمارستان‌های خصوصی دچار اختلال می‌شود. بایستی همزمان نیرو تربیت می‌کردیم. البته سیاست‌ها تغییر کرده است و از سال آینده شاهد افزایش تعداد فارغ‌التحصیلان این رشته خواهیم بود.

میرزابیگی افزود: طی چند سال گذشته پنج تا شش هزار نفر در سال از این رشته فارغ‌التحصیل می‌شدند، اما از سال آینده به حدود 9 تا 10 هزار نفر می‌رسد و این کمبو‌دها پوشش داده می‌شوند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.49501s, 19q