تشدید نظارت بر بازار دارویی کشور / کنترل قیمت داروها

۱۳۹۱/۰۹/۲۷ - ۱۵:۴۳ - کد خبر: 62920

سلامت نیوز : معاون داروی سازمان غذا و دارو از تشدید نظارت بر بازار دارویی کشور خبر داد و گفت: به علت اینکه می‌خواهیم قیمت دارو کنترل شود، اصرارمان این است که حتما ارز مرجع به داروها تخصیص پیدا کند، اگر ارز مورد نیاز تخصیص داده شود در زمینه تامین دارو مشکلی نداریم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر محمدرضا شانه‌ساز در حاشیه نشست خبری «اولین همایش ملی طلای سبز» که در سازمان غذا و دارو برگزار شد، ادامه داد: مردم مطمئن باشند وزارت بهداشت در زمینه برنامه‌ریزی، پیش‌بینی نیازها و تعریف راهکارهایی برای حل مشکلات دارو چیزی کم نگذاشته است و همواره بر تامین داروها نظارت داشته است.

وی با بیان اینکه از سال 1389 برنامه‌ریزی و نظارت در زمینه تامین دارو را حداقل دو برابر کرده‌ایم، عنوان کرد: اکنون از وزیر بهداشت گرفته تا سایر مسوولان ذی‌ربط با جدیت و به صورت شبانه‌روزی برای تامین دارو و اختصاص ارز تلاش می‌کنند.

معاون داروی سازمان غذا و دارو در پاسخ به اینکه چرا عرضه مکمل‌ها در سطح بازار کاهش نیافته و افزایش قیمت پیدا نکرده‌اند، عنوان کرد: ارز مرجع به مکمل‌ها تعلق نمی‌گیرد و مصرف آن اختیاری است، اما دارو جایگزین ندارد و به همین علت است که می‌خواهیم قیمت دارو را کنترل کنیم،‌ اصرارمان این است که حتما ارز مرجع به دارو تخصیص پیدا کند، زیرا اگر قیمت دارو هم بالا برود، می‌تواند اعتراض عمومی را به دنبال داشته باشد.

شانه‌ساز درباره نحوه عملکرد وزارت بهداشت در خصوص جلوگیری از سوء استفاده‌های در زمینه عرضه دارو و تجهیزات پزشکی با قیمت‌های غیر متعارف، عنوان کرد: تجهیزات قیمت‌گذاری شده و تحت نظارت قرار دارند و نظارت بر دارو نیز به صورت ویژه انجام و پیگیری می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.7596s, 19q