یادگیری مهارت‌های ارتباطی از مزایای آشنایی قبل از ازدواج

۱۳۹۱/۰۹/۲۹ - ۱۴:۱۹ - کد خبر: 63094
سلامت نیوز : عباس رجبی روانشناس در ارتباط با آشنایی‌های قبل از ازدواج گفت: آشنایی‌های قبل از ازدواج می‌تواند بستری مناسب برای شناخت افراد باشد، اما شیوه مناسبی برای ازدواج نیست در واقع این آشنایی‌ها به خودی خود افراد را برای ازدواج آماده نمی‌کند حتی در بعضی مواقع دیده می‌شود، سبک این نوع ارتباط‌ مشخص نیست و از حد خود می‌گذرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا ؛ رجبی ادامه داد: در بعضی از فرهنگ‌های خارج از کشور  آشنایی قبل از ازدواج وجود ندارد، مانند ازدواج‌های اینترنتی که به‌همان اکتفا می‌کنند و از طریق فضای مجازی شناخت صورت می‌گیرد که کافی نیست. در بعضی مواقع هم افراد در این مساله دچار افراط می‌شوند و در مدت زیادی در کنار یکدیگر هستند که در واقع مشکلات روانی و اجتماعی را در پی خواهد داشت.

این روانشناس تصریح کرد: برای ایجاد یک رابطه سالم و کاهش میزان طلاق نیازمند شناخت افراد از یکدیگر هستیم بنابراین سانسور کردن در ابتدای ازدواج خیانت به خود و همسر و آینده است و در نهایت به جدایی می‌انجامد.

رجبی در ارتباط با مزایای آشنایی قبل از ازدواج خاطرنشان کرد: کسب اطلاعات از افرادی که در جامعه ما وجود دارند، شناخت بهتر خودمان، یادگیری مهارت‌های ارتباطی، آگاهی هرچه بیشتر از تفاوت‌هایی در نهایت منجر به شناخت بهتر از خودمان می‌شود.

وی در پایان گفت: آشنایی قبل از ازدواج با محدودیت‌هایی نیز همراه است که از جمله جدا شدن از دوستان و خانواده، تمرکز زیاد به نشان دادن ویژگی‌های مثبت و یا دوری کردن از صحبت درباره تفاوت‌ها است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.19483s, 18q