جراحی پلاستیک پرطرفدارترین درخواست بیماران خارجی در ایران

۱۳۹۱/۰۹/۲۹ - ۱۴:۴۶ - کد خبر: 63106

سلامت نیوز : سعید عبدالحسینی امروز در حاشیه سومین کنفرانس بین المللی گردشگری سلامت در نشست خبری که در بیمارستان رضوی مشهد برگزار شد، افزود: در این کنفرانس بیش از 100 شرکت کننده از 25 کشور اسلامی حتی در سطح وزرای گردشگری حضور پیدا کردند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ وی گفت: تفاهمنامه ای بین کشورهای اسلامی در این کنفرانس منعقد می شود که ایجاد یک نظام بیمه خدمات سلامت بین کشورهای اسلامی و ایجاد یک سیستم اعتباربخشی بیمارستانهای کشورهای اسلامی از مهمترین مفاد آن است.

وی ادامه داد: علت اینکه هنوز موضوع گردشگری سلامت در بین کشورهای اسلامی به نقطه اوج خود نرسیده است این است که با وجود ظرفیتهای بالای این عرصه در ایران و کشورهای اسلامی ما تازه از 3 سال پیش  از نقطه صفر شروع کرده ایم و هنوز مسائلی مانند صدور ویزا و بیمه بیماران خارجی حل نشده است.

عبدالحسینی اضافه کرد: در صورتی که زیرساختهای لازم در این زمینه با همکاری دولت و بیمه ها فراهم شود و بازاریابی درستی انجام شود می توانیم عقب ماندگی های گذشته را ظرف مدت کوتاهی جبران کنیم.

رئیس بیمارستان رضوی مشهد گفت: بیشتر گردشگران سلامت افرادی هستند که به خدمات الکتیو و غیر اورژانسی نیاز دارند با این حال ایجاد یک سیستم حمل و نقل و اورژانس هوایی برای تردد این بیماران در بین کشورهای اسلامی ضروری است.

وی افزود: بیشترین بیماران خارجی و گردشگران سلامت که به ایران مراجعه می کنند از کشورهای تاجیکستان،عراق، افغانستان، کویت و امارات هستند و بیشترین درخواست آنها برای دریافت خدمات سلامت به ترتیب شامل جراحی پلاستیک و زیبایی، چشم، دهان دندان، درمان نازایی و بعد از آن درمان بیمارهای قلبی و گوارشی است.

عبدالحسینی ادامه داد: بیشتر بیماران و مراجعان از کشورهای عربی متقاضی دریافت خدمات جراحی پلاستیک و زیبایی هستند و بیشترین درخواست بیماران کشورهای شمالی درمان بیماریهای قلبی و گوارشی است.

رئیس انجمن خدمات بین المللی گردشگری سلامت گفت: یکی از مهمترین معضلاتی که در مسیر توسعه خدمات گردشگری سلامت در کشور وجود دلالان هستند که آبروی کشور را می برند و اطلاعات نادرستی را در اختیار بیماران خارجی قرار می دهند و با تعاملاتی که با برخی مراکز دارند آنها را به بیمارستانهای سطح پایین هدایت می کنند و البته هزینه های هنگفتی را از بیماران خارجی اخذ می کنند که برخورد با این دلالان باید در دستور کار مسئولان کشور باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.69992s, 19q