تشكيلات جديد وزارت بهداشت ابلاغ شد

۱۳۸۶/۰۵/۲۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6328
تشكيلات جديد وزارت بهداشت ابلاغ شد
محمدحسين سالاريان‌زاده، رئيس مركز توسعه مديريت و تحول اداري وزارت بهداشت ‌در گفت‌و‌گو بافارس افزود:‌ بر اساس اين تغييرات معاونت‌هاي سلامت، غذا و دارو، تحقيقات و فناوري، توسعه مديريت و منابع مانند گذشته هستند و البته در زير مجموعه آن‌ها برخي تغييرات جزئي اعمال شده است.
وي افزود: در تشكيلات جديد همچنين معاون امور مجلس و معاون هماهنگي وزير نيز بدون بدون پست سازماني معاونت به فعاليت خود ادامه مي‌دهند اما معاونت آموزشي و امور دانشجويي وزارت بهداشت به دو معاونت آموزشي و معاونت امور دانشجويي و فرهنگي تفكيك مي‌شوند و در واقع يك نفر به عنوان معاون امور دانشجويي و فرهنگي به جمع معاونان وزير بهداشت اضافه مي‌شود.
رئيس مركز توسعه مديريت و تحول اداري وزارت بهداشت گفت: درباره مركز هماهنگي امور بازرگاني نيز قائم مقامي وزارت بهداشت تأييد نشد اما رئيس اين مركز به علت اهميت آن مستقيماً زير نظر وزير بهداشت فعاليت مي‌كند.
وي افزود: تغيير مهمي كه در تشكيلات جديد اعمال شد ايجاد اداره كل جديد نظارت بر مواد آرايشي و بهداشتي و تفكيك آن از اداره كل نظارت بر مواد غذايي در معاونت غذا و داروست كه تاكنون هر دو اين مسئوليت‌ها كه ارتباط مستقيمي با هم ندارند در يك اداره كل بود اين امر البته به علت افزايش اهميت نظارت بر مواد ‌غذايي و لزوم اعمال مديريت قوي‌تر در اين حوزه مصوب شد.
سالاريان‌زاده گفت: تغييرات تشكيلاتي وزارت بهداشت در حوزه‌هاي ديگر چندان گسترده نيز و به عنوان مثال دفتر پرستاري كه شايعاتي مبني بر انحلال آن بود نيز در تشكيلات جديد ابقا شده است و تغيير نمي‌كند.
وي افزود: تشكيلات جديد وزارت بهداشت به گونه‌اي است كه در مجموع سقف تعداد نيروهاي مستخدم وزارت بهداشت نه تنها افزايش نمي‌يابد بلكه كم‌تر نيز مي‌شود و ابن تغييرات تأثيري در عمليات بودجه‌اي وزارت بهداشت ندارد.
وي گفت: در تشكيلات جديد سعي شده است مسئوليت‌هاي قسمت‌هاي مختلف وزارت بهداشت با توجه به عمليات تعريف شده هر قسمت شفاف‌تر شود اما تغييرات ماهوي در تشكيلات وزارت بهداشت نداريم.
 
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.03191s, 18q