عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس:

قاطبه مجلس از عملکرد وزیر بهداشت حمایت می‌کند

۱۳۹۱/۱۰/۰۲ - ۱۷:۰۲ - کد خبر: 63344
سلامت نیوز: عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس، گفت: در بحث ارز دارو قاطبه مجلس از عملکرد وزیر بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی حمایت می‌کند.

 به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، کمال‌الدین پیرمؤذن با تأکید بر اینکه اختصاص ارز دولتی از سوی بانک مرکزی به موارد غیرضروری، عین بی‌عدالتی و تضییع حق مردم است با انتقاد از عملکرد بانک مرکزی در اختصاص ندادن ارز مرجع به دارو، تصریح کرد: متأسفانه به‌علت کم‌کاری بانک مرکزی در چند وقت اخیر، حوزه بهداشت با مشکلات بسیاری روبه‌رو بوده است، که از این معضلات مردم بسیار آسیب دیده‌اند.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه بانک مرکزی از اعتبار5/2 میلیارد دلاری حوزه سلامت تنها بخش ناچیزی از آن را اختصاص داده است، گفت‌: تاکنون از این اعتبار تنها حدود 700 میلیارد دلار اختصاص داده شده که با توجه به گستردگی حوزه بهداشت و درمان، این اعتبار بسیار ناچیز است.

وی با بیان اینکه وزیر بهداشت، درمان وآموزش‌پزشکی در چند هفته اخیر دغدغه‌های واقعی مردم در حوزه سلامت را بازگو کرده است، افزود: متأسفانه دولت به‌ویژه بانک مرکزی به جای اختصاص اعتبار برای واردات داروهای خاص، اقدام به واردات تجهیزات حیوانات و غذای سگ کرده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تأکید بر اینکه اختصاص ارز دولتی از سوی بانک مرکزی به موارد غیرضروری، عین بی عدالتی و تضییع حق مردم است، تصریح کرد: بانک مرکزی در چند وقت اخیر منابع مملکت را برای واردات خودروهای لوکس یا خرید تجهیزات حیوانات داده ولی این اعتبارات را به حوزه بهداشت یا صنعت اختصاص نداده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قاطبه مجلس از عملکرد وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی حمایت می‌کند، گفت:‌ به طور حتم دولت به جای انتقاد و اعتراض به وزیر به ‌علت اظهاراتش، باید از مسئولان وزارت بهداشت تقدیر و  تشکر کرد.

 
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.45208s, 18q