جزییات برنامه دولت برای تنظیم بازار شب عید

۱۳۹۱/۱۰/۰۴ - ۱۵:۵۹ - کد خبر: 63474
سلامت نیوز :مدیرکل تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت با تشریح جزییات برنامه دولت برای تنظیم بازار شب عید امسال، گفت: برنج، روغن، شکر، گوشت قرمز و مرغ با قیمت‌های مناسب به صورت گسترده توزیع خواهد شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از حمایت ؛ علی‌اکبر پورکاوه با تشریح جزییات برنامه‌های ویژه دولت برای تنظیم بازار شب عید گفت: در حال حاضر، موجودی نهاده‌های دامی، روغن خام، شکر، برنج و گوشت قرمز و مرغ در کشور بسیار بالاست و این میزان ذخیره در سال جاری نسبت به سنوات گذشته، قابل قیاس نیست.

موجودی بی‌نظیر کالاهای اساسی
مدیرکل تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: هم اکنون نه تنها موجودی کالاهای اساسی در کشور کافی است بلکه میزان قابل توجهی نیز مازاد بر نیاز ذخیره‌سازی شده و ذخایر مطمئنی برای کشور فراهم شده است.وی تصریح کرد: بر این اساس برنامه‌ریزی برای ذخیره‌سازی کالاهای اساسی به نحوی صورت گرفته است که ضمن تنظیم بازار ایام پایانی سال، تامین نیاز کشور حداقل به میزان سه ماهه اول سال 92 نیز هم اکنون موجود باشد و ذخیره‌سازی مطمئن صورت گیرد.

برپایی نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا
پورکاوه ادامه داد: برگزاری نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا به صورت گسترده در سراسر کشور نیز برای ایام پایانی سال برنامه‌ریزی شده است که بر این اساس قصد داریم تا کالاهای اساسی، حساس و ضروری مورد نیاز مردم در ایام پایانی سال را به موقع تامین کنیم.وی اظهار داشت: جایگاه های ویژه عرضه مستقیم کالاهای حساس و اساسی نیز در این نمایشگاه ها تدارک دیده خواهد شد؛ به نحوی که سازمان میادین میوه و تره‌بار و واحدهای تولیدکننده بتوانند در آن، کالاهای خود را بدون واسطه در اختیار مردم قرار دهند و این خود سبب کاهش قیمت می‌شود.

برگزاری فروش‌های فوق‌العاده صنفی با تخفیف‌های مناسب
این مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: همچنین در کنار این نمایشگاه ها واحدهای صنفی نیز فروش‌های فوق‌العاده‌ای برای تامین مایحتاج مورد نیاز مردم برگزار خواهند کرد.وی اظهار داشت: برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مبنی بر این است که بتوان میوه و مرکبات، کالاهای اساسی همچون گوشت، مرغ، برنج، روغن و شکر را به وفور و با قیمت مناسب برای ایام پایانی سال مردم تامین کرد.به گفته پورکاوه، به دلیل اینکه بسیاری از کالاهای اساسی هم اکنون با ارز مرجع وارد کشور می‌شوند، طبیعتا قیمت گذاری آنها نیز با دولت است و به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود که کالاها با قیمت های بسیار ارزان تر از کالاهایی که با ارز مبادله‌ای وارد کشور خواهند شد، به دست مردم برسد.

برگزاری جشنواره‌های بهاره
مدیرکل تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: برای سایر مایحتاج مورد نیاز مردم در ایام پایانی سال همچون آجیل و خشکبار، شیرینی، پوشاک، کیف و کفش و سایر لوازم مورد نیاز نیز جشنواره‌های بهاره برگزار خواهد شد. وی اظهار داشت: در این جشنواره‌ها، تشکل‌ها و واحدهای صنفی مشارکت خواهند داشت و با تخفیف‌های مناسب، کالا را در اختیار مردم قرار خواهند داد. ضمن اینکه واسطه‌ها نیز حذف شده و اجازه سوءاستفاده از بازار را نخواهند داشت.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.28102s, 18q