دستورالعمل انتصاب "سوپروایزر آموزش به بیمار" در بیمارستانهای تهران

۱۳۹۱/۱۰/۰۵ - ۱۰:۲۳ - کد خبر: 63506

سلامت نیوز : رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران در نامه ای به روسای بیمارستانهای تحت پوشش دانشگاه، به منظور افزایش رضایتمندی بیماران، خواستار انتصاب یکی از سوپروایزرهای بیمارستان به عنوان "سوپروایزر آموزش به بیمار" شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر محمد باقر لاریجانی به منظور افزایش مهارتهای خود مراقبتی، ارتقای سطح رضایتمندی و تسهیل در روند بهبودی بیمار در نامه ای به روسای بیمارستانها، خواستار انتصاب یکی از سوپروایزرهای بیمارستان به عنوان "سوپروایزر آموزش به بیمار" شد.

در این نامه خطاب به روسای بیمارستانها آمده است: همانطوری که مستحضر هستید ارتقای مستمر کیفیت خدمات درمانی و تامین بهینه سلامت جامعه که از آن به عنوان یکی از محورهای توسعه پایدار یاد می شود از اهداف دانشگاه در بیمارستانهای تحت پوشش است.

آموزش به بیمار تاثیر بسزایی در افزایش مهارتهای خود مراقبتی، ارتقای سطح رضایتمندی و تسهیل در روند بهبودی بیمار دارد. از مفاد منشور حقوق بیمار، داشتن اطلاعات مناسب در بدو پذیرش، حین بستری و زمان ترخیص از وضعیت خود می باشد.

تحقق این مهم به عنوان یکی از وظایف اصلی سیستم های ارائه خدمات درمانی قلمداد می گردد. در این راستا اقدامات موثری از سوی بخش های مختلف دانشگاه صورت گرفته است که نمود عینی آن برگزاری " اولین کنگره ملی آموزش بیمار " و راه اندازی "سایت آموزش به بیمار" در سال جاری می باشد.

مدیریت متمرکز این برنامه نیازمند بکارگیری افرادی علاقمند و پیگیر است که به واسطه ارتباط کاری و حضور مستمر در بیمارستان، در زیر مجموعه مدیریت پرستاری و در کنار سایر وظایف به این مهم نیز بپردازند. جهت تسهیل در دستیابی به اهداف فوق لازم است یکی از سوپروایزرهای بیمارستان به عنوان " سوپروایزر آموزش به بیمار" با نظارت مستقیم و مدبرانه مدیر پرستاری مرکز، مسئولیت اصلی استقرار و توسعه برنامه را بر عهده داشته باشد.

معاونین درمان و توسعه مدیریت و برنامه ریزی منابع دانشگاه نسبت به ایجاد ساختار فوق در کلیه بیمارستانهای تحت پوشش همکاری می نمایند. مقتضی است مدیریت امور پرستاری دانشگاه اجرای بهینه برنامه و پایش روند توسعه و دستیابی به شاخص های مربوطه به منظور افزایش رضایتمندی بیشتر بیماران پیگیری نماید.“

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.51692s, 19q