شبكه اورژانس اجتماعي در سراسر كشور راه‌اندازي خواهد شد

۱۳۸۶/۰۵/۲۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6352
شبكه اورژانس اجتماعي در سراسر كشور راه‌اندازي خواهد شد

ابوالحسن فقيه در گفت‌وگو با فارس در اردبيل افزود: بحث مشكلات و معضلات اجتماعي با راه‌اندازي اين شبكه اورژانس كه به عنوان سومين شبكه اورژانس بعد از اورژانس سلامت و پليس در كشور است ساماندهي و مرتفع خواهد شد.
وي بحث كودكان كار، كودكان خياباني، دختران فراري و زنان آسيب ديده را از جمله آسيب‌هاي مهم جامعه عنوان كرد و افزود: براي ساماندهي اين چهار گروه 60 مركز مداخله در بحران، 90 مركز پيشگيري از طلاق و در 5 استان كشور خط 123 فعال شده است.
وي در خصوص جمع آوري متكديان گفت: طبق قانون كار جمع آوري متكديان به عهده شهرداريهاست و ما تنها در صورت وجود جمعيت هدف خود را در اين مقوله وارد مي شويم و آنها را در مراكز خود پذيرش مي كنيم.
فقيه تعداد مددجويان و معلولان تحت پوشش بهزيستي را يك ميليون و 72 هزار نفر اعلام كرد و گفت: اين تعداد شامل افرادي هستند كه به صورت مستمر و ماهيانه از سازمان بهزيستي مستمري دريافت مي كنند.
وي با انتقاد از بي توجهي به مقوله پيشگيري در جامعه تصريح كرد: به دنبال اين بي توجهي آسيب‌هايي نظير مواد مخدر و طلاق در سطح كشور رشد يافته و ما در بحث پيشگيري از مسئله طلاق با تفاهم نامه صورت گرفته با دادگاها مراكز مشاوره خود را در تمام استان‌ها فعال كرديم.
رئيس سازمان بهزيستي با بيان اينكه از 21 هزار زوج مراجعه كننده به مراكز مشاوره 35 درصد از طلاق منصرف شدند بر فعال شدن گروه‌هاي مشاوره و پيشگيري در مدارس، محيط هاي كار و مراكز نظامي تاكيد كرد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود از واگذاري سهام عدالت به 960 هزار نفر از مددجويان بهزيستي در كشور خبر داد و گفت: مابقي ثبت نام كنندگان تا آخر امسال برگه سهام عدالت خود را دريافت خواهند كرد.
فقيه با اذعان به اين كه امسال هيچ اعتباري در جهت تحت پوشش قرار دادن زنان سرپرست خانواده به بهزيستي اختصاص نيافته است اظهار داشت: در تلاش هستيم تا با رايزني موثر با سازمان مديريت در اين زمينه اعتبار مناسبي را دريافت كنيم.
وي در ادامه كارهاي صورت گرفته در استان اردبيل را مطلوب ارزيابي كرد و افزود: راه اندازي ادارات بهزيستي در 6 شهرستان استان، ساخت يك شيرخوارگاه مجهز در استان، ساخت 100 واحد مسكوني از محل مصوبات سفر رئيس جمهور و احداث 403 واحد مسكوني براي معلولان و مددجويان با اعتبار 5/2 ميليارد تومان از جمله تعهدات ما در اين سفر بوده است.
گفتني است، به دنبال برگزاري همايش مديران كل بهزيستي استانها در مجتمع تفريحي فرهنگي شورابيل اين تعهدات در 10 بند مصوب شد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.17015s, 18q