همسران جانبازان آموزش بهداشت روان در خانواده را فرا مي‌گيرند

۱۳۸۶/۰۵/۲۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6353
همسران جانبازان آموزش بهداشت روان در خانواده را فرا مي‌گيرند
محمد اسماعيل عليپور در گفت‌وگو با فارس افزود: حدود 10درصد از كل جانبازان جنگ تحميلي مبتلا به اختلال عصبي فشار رواني پس از سانحه(اختلالptsd‌) هستند كه مراقبت از اين جانبازان نيازمند آموزش و اطلاعات خاص است كه 15 هزار نفر از همسران فداكار اين جانبازان سال گذشته اين آموزش‌ها را فراگرفتند و اكنون در هفته جانباز از خدمات 380 نفر از اين همسران نمونه براي تأمين بهداشت روان در خانواده‌هايشان قدرداني مي‌شود.
اين روانپزشك افزود: اين افراد همسران نمونه جانبازاني هستند كه به علت سوانح ناشي از جنگ دچار مشكلات عصبي و رواني شده‌اند و توانسته‌‌اند محيط مناسبي از نظر بهداشت روان براي همسران و فرزندانشان در خانه ايجاد كنند كه فعاليت‌هاي آن‌ها در تأمين سلامت جانباز نيز بسيار مؤثر بوده است.
دبير اجرايي همايش بهداشت روان جانبازان گفت: اين همايش طي دو نوبت در شهر اردبيل برگزار مي‌شود كه نوبت اول آن 10 تا 14 مرداد بود و اكنون نوبت دوم اين همايش از 24 تا 28 شهريور در همين شهر برگزار مي‌شود.
وي افزود:‌ در اين همايش همسران جانبازان آموزش‌هاي لازم را درباره مهارت‌هاي زندگي و آشنايي با بيماري عصبي و رواني اختلال عصبي پس از سانحه (‌اختلال ptsd‌) همسرانشان و چگونگي كنترل عوارض اين بيماري فرا مي‌گيرند، علاوه بر آن جانبازان حاضر در اين همايش تحت معاينه رايگان پزشك و دندانپزشك قرار مي‌گيرند و وضع سلامت آن‌ها پايش مي‌شود.
عليپور گفت: آموزش‌هاي مهارت‌هاي زندگي به همسران و فرزندان جانبازان با تهيه بروشورهاي آموزشي از سوي بنياد شهيد و امور ايثارگران و توزيع آن بين خانواده‌هاي جانبازان ادامه مي‌يابد.
 
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.40032s, 18q