۲۶ میلیون نفر برای پزشک خانواده ثبت نام کردند/ تدوین سند ملی واکسن

۱۳۹۱/۱۰/۰۵ - ۱۶:۳۴ - کد خبر: 63587

سلامت نیوز : علیرضا مصداقی‌نیا امروز در اجلاس رؤسای دانشگاههای علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی افزود:‌ به طور کلی 30 برنامه مصوب جدید در وزارت بهداشت داریم که 11 مورد آن مستقیماً به حوزه معاونت بهداشتی مرتبط است و در 19 مورد دیگر نیز این معاونت نقش غیر مستقیم دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ وی ادامه داد:‌ در رأس این برنامه‌ها اجرای برنامه پزشک خانواده است. اجرای این برنامه در حال پیگیری است و تاکنون 26 میلیون نفر برای دریافت خدمات پزشک خانواده ثبت نام کرده‌اند و از این تعداد 5 میلیون و 400 هزار نفر پزشک خانواده خود را انتخاب کرده‌اند.

وی گفت: همه دانشگاههای علوم پزشکی کم و بیش برای اجرای برنامه پزشک خانواده تلاش کرده‌اند البته برخی دانشگاهها هنوز اطلاعات اقدامات خود را به ستاد وزارت بهداشت ارسال نکرده‌اند.

مصداقی‌نیا افزود: برای اجرای این برنامه ملی هنوز نیاز به کار بیشتر است و خط اطلاع رسانی پزشک خانواده به شماره 1590 نیز باید به صورت سراسری به مردم خدمات رسانی کند.

معاون وزیر بهداشت گفت:‌ برنامه مهم دیگر مبارزه با بیماریهای غیر واگیر و کنترل عوامل خطر آ‌ن است که در این زمینه برنامه خود مراقبتی را در نطام سلامت خانواده تعریف کرده‌ایم.

وی افزود: در حوزه کنترل بیماریهای واگیر طی 3 سال گذشته هیچ مشکل جدی نداشته‌ایم اما نظارت جدی را در این حوزه از تمام دانشگاههای علوم پزشکی انتظار داریم.

مصداقی‌نیا ادامه داد:‌ سندهای مهمی در وزارت بهداشت و شورای عالی سلامت تصویب شده است. از جمله برنامه های جدیدی که در حال اجراست، بررسی بار بیماریهای کشور یا DHS است که در اوایل سال آینده نتایج آن اعلام می شود.

وی گفت: یکی از نگرانی‌های فعلی وزارت بهداشت افزایش سالک در برخی استانهاست که در این زمینه با توجه به کمبود بودجه به کمک استانداریها نیازمندیم. واکسیناسیون فلج اطفال نیز برای تکمیل نیاز به اعتبار دارد.

معاون امور بهداشتی وزیر بهداشت ادامه داد: سند ملی واکسن نیز تدوین شده و به زودی با تصویب وزارت بهداشت به دانشگاههای علوم پزشکی ابلاغ می‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.1413s, 18q