تأثیر عجیب سوپ مرغ در سرماخوردگی

۱۳۹۱/۱۰/۰۶ - ۱۲:۴۳ - کد خبر: 63632

سلامت نیوز : آخرین تحقیقات علمی‌نشان می‌دهند که سوپ مرغ می‌تواند راهی برای رهایی از نخستین نشانه‌های آنفلوآنزا و سرما‌خوردگی باشد. یک گروه از محققان آمریکایی با انتشار مقاله ای در مجله آمریکایی درمان‌شناسی نشان دادند که کارنوسین، یک ماده تشکیل دهنده سوپ مرغ می‌تواند به سیستم ایمنی بدن کمک کند تا با نخستین مراحل آنفلوآنزا مبارزه کند.این درحالی است که نویسندگان این مقاله اظهار داشتند که مزیت این ماده به محض دفع سوپ توسط بدن از بین می‌رود، به این معنا که هنگام سرماخوردگی باید به یک منبع بی‌پایان سوپ مرغ دسترسی داشته باشید.این نخستین باری نبود که تأثیر سوپ مرغ در سرماخوردگی مورد بررسی قرار می‌گرفت. بیش از یک دهه پیش، دکتر استفان رینارد از مرکز پزشکی دانشگاه نبرسکا می‌خواست بفهمد که چرا دستور سوپ مرغ همسرش که طی نسل‌ها به وی منتقل شده بود اینقدر شفا بخش است. وی با استفاده از نمونه خون‌های داوطلبان نشان داد که این سوپ از حرکت متداولترین نوع سلول‌های خونی جلوگیری می‌کند؛ این گلبول‌های سفید خون نوتروفیل هستند و با عفونت مبارزه می‌کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آرمان ؛ دکتر رینارد این نظریه را ارائه داد که سوپ مرغ با ممانعت از حرکت این سلول‌های مبارز با عفونت در بدن به کاهش علائم تنفسی آنفلوآنزا کمک می‌کند. آنچه وی نتوانسته بود شناسایی کند، محتویات دقیق سوپ بود که موجب تأثیر آن در مقابل سرما خوردگی می‌شود.محققان سوپی را که دربرگیرنده مرغ، پیاز، سیب زمینی، هویچ، شلغم، زردک، ساقه‌های کرفس، جعفری، نمک و فلفل بود را بررسی کردند. آنها همچنین سوپ‌های تجاری را با تأثیرات مشابه پیدا کردند؛ این احتمال وجوددارد که ترکیب مواد غذایی با هماهنگی، تأثیرات مثبتی اعمال می‌کنند.یک تحقیق دیگر از میامی‌نشان می‌دهد که سوپ مرغ چیزی بیش از یک دارونما است. آنها با بررسی تأثیر آن در 15 داوطلب که سوپ مرغ، آب سرد و آب گرم مصرف کرده بودند به این نتیجه رسیدند که سوپ مرغ کارکرد تأثیر محافظتی از بدن دارد.همچنین محققان دانشگاه نبرسکا دریافتند که ترکیب سبزیجات و مرغ در سوپ می‌تواند به تخفیف التهاب دستگاه تنفسی کمک کند. تمام مواد غذایی در این ترکیب در ارتقای سیستم ایمنی بدن موثر هستند.

تصویر ارائه شده محققان دانشگاه مریلند نمای سه بعدی ویروس سرماخوردگی

نکته مهم این است که در طول سرماخوردگی ضرورتی ندارد که سوپ مرغ تنها غذای مصرفی ما باشد؛ دامنه وسیعی غذا که ارائه کننده مواد مغذی هستند، میوه‌ها، سبزیجات، دانه‌ها و پروتئین‌ها در این دوره تأثیرگذار هستند.مایعات گرم، چای‌های گیاهی بدون افزودن شکر نیز در درمان تأثیرگذار است. درحالی که ویتامین C ما را از ابتلا به سرما خوردگی محافظت نمی‌کند اما می‌تواند شدت ابتلا به بیماری را کاهش دهد، بنابراین استفاده از سیب زمینی شیرین، فلفل، کیوی و مرکبات در رژیم غذایی توصیه شده است.محققان دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی نیوجرسی به این نتیجه رسیده‌اند که مصرف غذاهای پروبیوتیک می‌تواند به کاهش طول مدت سرماخوردگی کمک کند و همچنین از شدت علائم آن بکاهد.تحقیقات روی 200 نفر که یا دارونما و یا ترکیبی از Lactobacillus rhamnosus و Bifidobacterium animalis مصرف کرده بودند نشان می‌داد افرادی که از پروبیوتیک‌ها تغذیه کرده بودند کمتر به سرما خوردگی مبتلا شده و تا 34 درصد کاهش علائم سرماخوردگی داشتند و سرماخوردگی آنها کمتر از 48 ساعت بوده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.81871s, 18q