بستری نشدن بیماران در بیمارستان به خاطر نداشتن پول غیر ممکن نیست

۱۳۹۱/۱۰/۰۶ - ۱۴:۲۶ - کد خبر: 63646

سلامت نیوز : غلامرضا معصومی در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به این پرسش که چرا گاهی برخی بیماران در اورژانسها یا بخشهای بیمارستانی به خاطر نداشتن پول پذیرش نمی‌شوند، پاسخ داد: در بخش اول یعنی عدم پذیرش در اورژانس بیمارستانها این مسئله را قبول نداریم و امکان ندارد بیماری در بخش اورژانس به خاطر نداشتن پول یا اینکه سر و وضع مناسبی ندارد؛ پذیرش نشود.

وی ادامه داد: البته ممکن است فردی که به اورژانس یک بیمارستان مراجعه می‌کند،مشکل اورژانس نداشته باشد و به او بگویند مثلاً به درمانگاه فوق تخصصی گوارش باید مراجعه کند اما قطعاً بیمار ویزیت و تریاژ می‌شود زیرا هیچ پزشکی در اورژانس مسئولیت حقوقی بی‌توجهی به یک مراجعه کننده را نمی‌پذیرد و حتماً به خاطر حفظ منافع خودش هم که شده همه مراجعه کنندگان به اورژانس ویزیت می‌شوند.

رئیس اورژانس کشور گفت:‌ اما در مورد بخش دیگر سؤالتان که ممکن است بیماری به خاطر نداشتن پول در بخش بستری نشود، می‌توانم در مواردی با شما موافق باشم، چون مددکاری بیمارستان در همه شرایط نمی‌تواند فرانشیز پرداختی بیماران را صفر کند.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی ممکن است در مواردی حتی بیمار در اورژانس بماند تا تعیین تکلیف شود اما کارهای اولیه برای بیمار حتماً انجام می‌شود و داروهای بیمار تجویز می‌شود اما اینکه بیمارستان بتواند همه هزینه‌های بیماران بپردازد و همه را بستری کند همیشه امکانپذیر نیست.

معصومی افزود: با این وجود بنده به عنوان رئیس اورژانس کشور تا به حال ندیده‌ام بیماری را به خاطر نداشتن پول از اورژانس بیرون کنند، اگر موردی بوده حداقل من ندیده‌ام.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.26051s, 19q