گزارش تصویری تحلیل غذایی مردم ایران طی دهه گذشته

۱۳۹۱/۱۰/۰۶ - ۱۵:۵۱ - کد خبر: 63675
سلامت نیوز: در طول سال های مختلف شاهدیم که تحولاتی در وضعیت اقتصادی و وضعیت قیمت ها و مواد غذایی در کشورمان رخ داده است و در واقع در سال 69 شاخص کل قیمت ها 6.9، در سال 83 شاخص کل قیمت ها معادل 100 و در سال 88 شاخص کل قیمت ها 203 شده است و شاخص کل 29 برابر شده است.
به گزارش سلامت نیوز، دکتر محمدرضا واعظ مهدوی رئیس انجمن علمی اقتصاد بهداشت ایران ر سخنرانی ماهیانه خود در موسسه رحمان پیرامون "تحلیل غذایی مردم ایران طی دهه گذشته" گفت:
در حالی که شاخص خوراکی ها در سال 69 معادل 6.1 بوده است این مقدار در سال 88 به 218.6 رسیده و 35 برابر شده است در حقیقت رشد تورم غذا و خوراکی از رشد کل هزینه ها بیشتر بوده است و این نشان دهنده روند افزایش یابنده تورم وهزینه ها است اما این بیشترین مقدار نیست چرا که شاخص کل بهداشت و درمان 71 برابر شده است. شاخص تحصیل 57 برابر شده است که نشان می دهد تورم در گروه های مختلف کالایی یکسان تحقق پیدا نکرده است.
همچنین می بینیم که سهم غذا از سبد هزینه خانوار چه در روستاها و چه در شهرها رو به کاهش است به این ترتیب که سهم غذا در سال 63 تا 85 از 50 درصد در خانوار روستایی به 35 درصد رسیده است و سهم غذا در هزینه های خانوار شهری از 39 درصد به 23 درصد رسیده است.
مصرف سبزیجات از 54 درصد به 63 درصد در جامعه شهری رسیده است و مصرف مواد قندی از سال 80 بیش از نیاز بوده و یکی از مشکلات غذایی در ایران این بوده که مصرف قند بیشتر از سبزیجات بوده است و هنوز مصرف قند 120 درصد بالاتر است. به نظر می آید خانوارها بخشی از انرژی مورد نیاز خود را از قند دریافت می کنند.
افزایش مصرف گوشت قرمز در دهک اول کاهش یافته اما در دهک دهم افزایش یافته است در واقع یکی از شاخص هایی که می توانیم وضعیت نابرابری را در جامعه ارزیابی کنیم و اگر سند فقرزدایی داشته باشیم همین مسئله است البته در شهرها افزایش فاصله میان دهک ها کمتر است.
متن کامل گزارش را اینجا بخوانید.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.58233s, 19q