توضیح وزارت بهداشت درباره تأخیر اعلام نتیجه انتخابات پزشکان عمومی/انتخابات انجمن دندانپزشکی تایید شد

۱۳۹۱/۱۰/۰۷ - ۱۰:۴۳ - کد خبر: 63681

سلامت نیوز : نادر ممتاز‌منش در گفت‌وگو با فارس، افزود: از میان انجمن‌های پزشکی که انتخابات داشته‌اند، فقط 2 انجمن دندانپزشکی و پزشکان عمومی تأیید نشده‌اند.

وی ادامه داد: سایر انتخابات انجمن‌ها مانند رادیولوژی و طب اورژانس طبق روال معمول آمده‌اند، کارشان انجام شده و چنانچه دچار تأخیر شده‌اند به دلیل این است که در نوبت تشکیل کمیسیون قرار گرفته‌اند.

رئیس امور کمیسیون انجمن‌های پزشکی گفت: اما تأیید انتخابات انجمن دندانپزشکی و پزشکان عمومی بسیار طولانی شده و تأخیر آن نیز بیش از حد متعارف بوده است.

ممتاز‌منش افزود: انتخابات انجمن دندانپزشکی با انجمنهای صنفی زیرمجموعه وزارت کشور همزمان برگزار شد و نماینده وزارت کشور در این انتخابات حضور داشت به همین دلیل اعتراضاتی انجام گرفت و در نتیجه رأی را بر ابطال این انتخابات دادند.

وی ادامه داد: درست نبود در یک کشور و میان دو وزارتخانه در مورد تأیید یا رد نتایج انتخابات یک انجمن اختلاف باشد البته مسائلی رخ داد اما به هر حال( در وزارت کشور) رأی را به ابطال انتخابات انجمن دندانپزشکی دادند به همین منظور اعلام نتایج انتخابات متوقف شد تا تعیین تکلیف شود.

ممتاز‌منش گفت: وزارت کشور به هر دلیلی رأی نهایی را قبول نکرد و این در کمیسیون انجمن‌های پزشکی مطرح شده و روال کار در حال انجام است.

وی گفت: رأی کتبی هنوز به دست ما نرسیده اما در اقدام شفاهی مشکلی در آغاز به کار انجمن دندانپزشکی وجود ندارد و وزارت بهداشت رأی را تأیید کرده است.

رئیس امور کمیسیون انجمن‌های پزشکی در مورد انتخابات انجمن پزشکان عمومی گفت: در این انتخابات حرف و حدیث‌های زیادی بود و مکاتبات و اعتراض‌های بسیاری انجام گرفت که در کمیسیون به آنها رسیدگی کردیم.

وی ادامه داد: اما علت تأخیر این است که این اعتراضات به نهادهای دیگری هم ارسال شده است بنابراین قرار شده پاسخ آن نهادها دقیقاً مشخص شود.

ممتازمنش در پاسخ به اینکه نهادهای مورد نظر چه سازمان‌هایی بوده است، گفت: افرادی که به انتخابات اعتراض کرده بودند به نهادهای مختلفی مکاتبات خود را ارسال کردند بنابراین در حال بررسی این مکاتبات هستیم و تا کامل نشدن بررسی‌ها رأی صادر نمی‌شود.

وی در خصوص زمان اعلام نتایج انتخابات پزشکان عمومی گفت: از حوزه کمیسیون خارج شده و باید نتایج از نهادهای دیگر اعلام شود بنابراین نمی‌توانیم زمان دقیق اعلام آن را اعلام کنیم.

ممتاز‌منش در پاسخ به اینکه آیا تاخیر در اعلام نتایج انتخابات پزشکان عمومی با برگزاری انتخابات نظام پزشکی در ارتباط است، گفت: اطلاعی از این موضوع ندارم اما اعلام نتایج نیازمند دریافت بررسی‌های متعدد است و امیدواریم به زودی نتایج این انتخابات اعلام شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.48937s, 18q