محققان: ديابت بارداري با ابتلا به سرطان ارتباط دارد

۱۳۸۶/۰۵/۲۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6371
محققان: ديابت بارداري با ابتلا به سرطان ارتباط دارد

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازرويترز، محققان گفتند اين نخستين مطالعه‌اي است كه اين دو بيماري را با يكديگر ارتباط مي‌دهد. محققان گفتند، مطالعاتي كه پيش از اين انجام شده نشان داده‌اند كه افراد مبتلا به ديابت نوع دو با خطر شديد ابتلا به سرطان لوزالمعده روبرو هستند اما يافته‌هاي جديد نشانگر ارتباط بين اين سرطان با انواع كمياب تري از ديابت است كه از ترشح هرومون‌هاي خاص و افزايش وزن در دوران بارداري ناشي مي‌شود.

سرطان لوزالمعده فوق‌العاده كشنده است زيرا اين سرطان اغلب دير تشخيص داده مي‌شود و تنها حدود ‪ ۵‬درصد از افراد مبتلا به اين بيماري براي پنج سال زنده مي‌مانند.

هر سال بيش از حدود ‪ ۲۰۰‬هزار مورد از اين سرطان در سراسر جهان تشخيص داده مي‌شود.

"مري پرين" يك محقق در "دانشكده پزشكي دانشگاه نيويورك" گفت، اين يافته‌ها مهم هستند زيرا به نظر مي‌رسد با افزايش تعداد افراد چاق ، موارد ابتلا به ديابت بارداري در حال افزايش باشد.

پرين كه رياست اين مطالعه را بر عهده داشت در يك گفت و گوي تلفني گفت، مسئله‌اي كه اين مطالعه را حائز اهميت كرده است اين است كه درباره ديابت بارداري كه مي‌تواند نشانگر ابتدايي‌تر خطر ساير پيامدهاي سلامتي مانند سرطان لوزالمعده باشد، هنوز اطلاعات زيادي در دست نيست.

ابتلا به ديابت در ‪ ۱۰‬سال اخير در آمريكا و ساير كشورهاي جهان تا حدودي در نتيجه آهنگ فزاينده چاقي شايع تر شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.94602s, 18q