سردردهای میگرنی در سنین مدرسه

۱۳۹۱/۱۰/۰۷ - ۱۴:۲۶ - کد خبر: 63710
سردردهای میگرنی در سنین مدرسه
سلامت نیوز : دکتر محمود رضا اشرفی فوق تخصص اعصاب کودکان در سومین کنگره سردرد در جمع خبرنگاران گفت: سردرد در کودکان بروز می کند و بسیاری از خانواده ها خیلی از آن آگاه نیستند و در صورت بروز عواملی از عفونت و تب از سردرد آگاه می شوند. شایعترین علت در کودکان سردردهای میگرنی است که علت خاصی برای آن پیدا نشده ولی سابقه خانوادگی تأثیر زیادی در آن دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران ؛ وی با بیان اینکه ارتباط دادن آن به سینوزیت در خانواده های ایرانی شایعه است افزود: بر خلاف تصور بیشتر خانواده ها سردرد در بزرگسالان و کودکان را به مشکلات چشم و سینوزیت ربط می دهند که این تصور زیاد درستی نیست حداقل 10 درصد سردرد کودکان در سنین مدرسه به دلیل سردردهای میگرنی است.بطوریکه در یک مطالعه که در یزد انجام گرفته است این میزان به 12 درصد رسیده است.

اشرفی تصریح کرد: سردرد میگرنی کم کم شروع و شدت آن بیشتر می شود. این در کودکان با علائمی مانند رها کردن ترس از صدا و گریز از بو و خوابیدن در یک محیط عاری از نور همراه است.

استاد علوم پزشکی تهران اظهار داشت: تشخیص این نوع سردردها با معاینات و شرح حال و استفاده از تصویر برداری مغز آغاز می شود، به تشخیص اگر فواصل سردرد طولانی باشد سردرد خطرناکی نبوده و با استفاده از مسکن بهبود میابد اگر شدت سردرد ها به گونه ای باشد که کودک را اذیت کند با علاوه بر مسکن روشهای پیشگیری نیز مانند پرهیز از مواد غذایی از جمله سوسیس و کالباس و شکلات و برخی از پنیرها توصیه شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.6899s, 18q