نامه دكتر لاریجانی در خصوص نحوه ادامه كار در دانشگاه علوم پزشكی تهران و شورای سیاست گذاری وزارت بهداشت و پاسخ دكتر دستجردی

۱۳۹۱/۱۰/۰۷ - ۱۵:۱۹ - کد خبر: 63730
سلامت نیوز : دكتر باقر لاریجانی چند هفته قبل در خصوص نحوه ادامه كار در دانشگاه علوم پزشكی تهران و شورای سیاست گذاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی با وزیر بهداشت مكاتبه كرده بود. متعاقب مكاتبه دكتر لاریجانی در این مورد، دكتر دستجردی نیز ضمن مخالفت با تقاضای دكتر لاریجانی از وی خواسته بود تا انتهای دوران مسئولیت وی به كار خود ادامه دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران ؛ متن نامه منتشر نشده دكتر لاریجانی و  باسخ وزیر بهداشت به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم

حضور محترم سركار خانم دكتر وحید دستجردی
وزیر محترم بهداشت درمان و آموزش پزشكی

سلام علیكم

توفیق خدمت در عرصه مسئولیت اجرایی دانشگاه علوم پزشكی تهران طی سالیان متمادی گذشته از الطاف بزرگ الهی نسبت به اینجانب بود كه زبان از عهده شكرگزاری آن قاصر است.
از آنجا كه علی رغم تمامی تلاشی كه جنابعالی برای ثبات مدیریتی این مجموعه به عمل آوردید، تدبیر دیگری برای اداره این نهاد علمی ارزشمند در نظر گرفته شده است، ضمن سپاس و عرض تسلیم در برابر تقدیرات الهی و با رخصت از سركارعالی به عنوان وزیری پرتلاش، ارزشمند و خستگی ناپذیر كه توانستید الگویی موفق از مدیریت كلان در عرصه سلامت را در كشور ارائه نمایید و با توجه به شرایط، مسئولیت اداره دانشگاه علوم پزشكی تهران و شورای سیاست گذاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی را به همكاران محترم دیگری كه مجموعه را اداره خواهند كرد می‌سپارم.
طی سالیان همكاری در قالب مسئولیت دانشگاه علوم پزشكی تهران و شورای سیاست گذاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی، تلاش های زیادی برای ارتقای آموزش و پژوهش و ارتقای خدمات سلامت توسط همكاران محترم دانشگاه علوم پزشكی تهران، ستاد وزارتی، دانشگاه های علوم پزشكی كشور و همكاران شورای سیاست گذاری به عمل آمد.
بدون تردید این تلاش ها بدون هدایت الهی و عنایات حضرت حجت(عج) و حمایت و هدایت حضرتعالی به بار نمی نشست. لذا ضمن تشكر از همه همكاران محترم به خاطر همراهی مسئولانه و مشاركت دلسوزانه در پیشبرد این خدمات از همراهی و هدایت سركار عالی تشكر می كنم.
  در خاتمه از اینكه در جریان امور اجرایی حسب شرایط كاری و لغزش های فردی ممكن است خاطر سركار عالی و یا همكاران عزیز را مكدر كرده باشم عذر خواهی می كنم و از خداوند بزرگ برای شما و دیگر همكاران محترم توفیقات روز افزون و سلامت آرزومندم.

دكتر باقر لاریجانی
رییس دانشگاه

بسمه تعالی

برادر گرانقدر جناب آقای دكتر لاریجانی

با سلام و احترام

دستاوردهای سالهای اخیر وزارت بهداشت در عرصه های مختلف محصول همدلی، هماهنگی و همكاری مدیران مجموعه بوده است. بنده اصرار دارم كه این مجموعه مدیران بالاخص حضرتعالی تا پایان مسئولیت اینجانب با وزارت بهداشت همكاری نمایید. اینجانب فشارهای وارده از جانب مدیریت اجرایی كشور برای تغییر ریاست دانشگاه علوم پزشكی تهران را كه به تعبیر مقام معظم رهبری نماد آموزش عالی كشور است به مصلحت نظام سلامت نمی دانم و بر اساس شناخت بیش از سه دهه از جنابعالی اطمینان دارم كه سكان كشتی علم و دانش بدست شخصیتی مدیر، دانشمند و امین سپرده شده است. بر این اساس از جنابعالی می خواهم به همكاری خود تا پایان دوران مسئولیت اینجانب ادامه داده و رسالت خطیر هدایت عرصه دانشگاه را همچنان تقبل فرمایید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.15541s, 18q