نامه و پارافی که باعث برکناری دستجردی شد/ وزیر بهداشت برای برکناری باقر لاریجانی تحت فشار رئیس جمهور بود

۱۳۹۱/۱۰/۰۸ - ۱۲:۰۴ - کد خبر: 63793
نامه و پارافی که باعث برکناری دستجردی شد/ وزیر بهداشت برای برکناری باقر لاریجانی تحت فشار رئیس جمهور بود
سلامت نیوز: اینجانب فشارهای وارده از جانب مدیریت اجرایی كشور برای تغییر ریاست دانشگاه علوم پزشكی تهران را كه به تعبیر مقام معظم رهبری نماد آموزش عالی كشور است به مصلحت نظام سلامت نمی دانم... در پی این نامه نگاری ، احمدی نژاد نیز که از انتقادات وزیر بهداشت درباره عدم تخصیص ارز به دارو ناراحت بود ، تصمیم به برکناری تنها زن هیات وزیران گرفت.

نامه ای که دکتر باقر لاریجانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران چند هفته قبل به دکتر دستجردی وزیر وقت بهداشت نوشته بود ، منجر به برکناری وزیر شد!

به گزارش سلامت نیوز به نقل از عصر ایران ، ماجرا از این قرار بود که محمود احمدی نژاد ، از مدت ها قبل بر وزیر بهداشت فشار می آورد که دکتر باقر لاریجانی را از ریاست دانشگاه علوم پزشکی تهران و شورای سیاست گذاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برکنار کند.
وقتی باقر لاریجانی در جریان این فشارها قرار گرفت ، طی نامه ای به وزیر از وی خواست با کناره گیری اش موافقت کند ولی وزیر نامه او را با خطاب قرار دادن باقر لاریجانی به عنوان "برادر گرانقدر جناب آقای دكتر لاریجانی" چنین پاراف کرد که برغم فشار مدیریت اجرایی کشور برای تغییر ریاست دانشگاه ، وی این تغییر را به صلاح "نظام سلامت" نمی داند.

در پی این نامه نگاری ، احمدی نژاد نیز که از انتقادات وزیر بهداشت درباره عدم تخصیص ارز به دارو ناراحت بود ، تصمیم به برکناری تنها زن هیات وزیران گرفت و در نامه ای که حتی اشاره ای به وحید دستجردی نشده و از وی تشکری هم نشده بود ، دکتر محمدحسن طریقت منفرد را به عنوان سرپرست وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی منصوب کرد.

متن نامه لاریجانی و پاراف وحید دستجردی به شرح زیر است:


بسم الله الرحمن الرحیم

حضور محترم سركار خانم دكتر وحید دستجردی
وزیر محترم بهداشت درمان و آموزش پزشكی

سلام علیكم

توفیق خدمت در عرصه مسئولیت اجرایی دانشگاه علوم پزشكی تهران طی سالیان متمادی گذشته از الطاف بزرگ الهی نسبت به اینجانب بود كه زبان از عهده شكرگزاری آن قاصر است.

از آنجا كه علی رغم تمامی تلاشی كه جنابعالی برای ثبات مدیریتی این مجموعه به عمل آوردید، تدبیر دیگری برای اداره این نهاد علمی ارزشمند در نظر گرفته شده است، ضمن سپاس و عرض تسلیم در برابر تقدیرات الهی و با رخصت از سركارعالی به عنوان وزیری پرتلاش، ارزشمند و خستگی ناپذیر كه توانستید الگویی موفق از مدیریت كلان در عرصه سلامت را در كشور ارائه نمایید و با توجه به شرایط، مسئولیت اداره دانشگاه علوم پزشكی تهران و شورای سیاست گذاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی را به همكاران محترم دیگری كه مجموعه را اداره خواهند كرد می‌سپارم.

طی سالیان همكاری در قالب مسئولیت دانشگاه علوم پزشكی تهران و شورای سیاست گذاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی، تلاش های زیادی برای ارتقای آموزش و پژوهش و ارتقای خدمات سلامت توسط همكاران محترم دانشگاه علوم پزشكی تهران، ستاد وزارتی، دانشگاه های علوم پزشكی كشور و همكاران شورای سیاست گذاری به عمل آمد.

بدون تردید این تلاش ها بدون هدایت الهی و عنایات حضرت حجت(عج) و حمایت و هدایت حضرتعالی به بار نمی نشست. لذا ضمن تشكر از همه همكاران محترم به خاطر همراهی مسئولانه و مشاركت دلسوزانه در پیشبرد این خدمات از همراهی و هدایت سركار عالی تشكر می كنم.

  در خاتمه از اینكه در جریان امور اجرایی حسب شرایط كاری و لغزش های فردی ممكن است خاطر سركار عالی و یا همكاران عزیز را مكدر كرده باشم عذر خواهی می كنم و از خداوند بزرگ برای شما و دیگر همكاران محترم توفیقات روز افزون و سلامت آرزومندم.

دكتر باقر لاریجانی
رییس دانشگاه


پاسخ وزیر وقت بهداشت نیز به این شرح بود:


بسمه تعالی

برادر گرانقدر جناب آقای دكتر لاریجانی

با سلام و احترام

دستاوردهای سالهای اخیر وزارت بهداشت در عرصه های مختلف محصول همدلی، هماهنگی و همكاری مدیران مجموعه بوده است. بنده اصرار دارم كه این مجموعه مدیران بالاخص حضرتعالی تا پایان مسئولیت اینجانب با وزارت بهداشت همكاری نمایید.

اینجانب فشارهای وارده از جانب مدیریت اجرایی كشور برای تغییر ریاست دانشگاه علوم پزشكی تهران را كه به تعبیر مقام معظم رهبری نماد آموزش عالی كشور است به مصلحت نظام سلامت نمی دانم و بر اساس شناخت بیش از سه دهه از جنابعالی اطمینان دارم كه سكان كشتی علم و دانش بدست شخصیتی مدیر، دانشمند و امین سپرده شده است. بر این اساس از جنابعالی می خواهم به همكاری خود تا پایان دوران مسئولیت اینجانب ادامه داده و رسالت خطیر هدایت عرصه دانشگاه را همچنان تقبل فرمایید.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.17041s, 18q