دولت فقط 46 درصد ارز دارویی را پرداخت کرده است

۱۳۹۱/۱۰/۰۹ - ۱۳:۰۹ - کد خبر: 63848
دولت فقط 46 درصد ارز دارویی را پرداخت کرده است
سلامت نیوز : عابد فتاحی در گفت‌و‌گو با فارس، افزود: از این 46 درصد 79 میلیون یورو به لوازم آرایشی و 700 میلیون یورو به دارو اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: در سال گذشته 2 میلیارد و 500 میلیون دلار هزینه مورد نیاز در بحث دارو بوده است که امسال نیز با توجه به افزایش قیمت دلار و کمبود آن همین مقدار از دولت درخواست شده بود.فتاحی گفت: در سال گذشته رقم درخواست شده برای نیاز دارویی کشور پرداخت شد و امسال وزیر بهداشت از دولت 3 میلیارد دلار خواسته بوده است .

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: اگر از این رقم درخواست شده 2 میلیارد و 500 میلیون دلار به وزارت بهداشت پرداخت می‌شد مشکلات حوزه دارویی برطرف می‌شد.فتاحی گفت: تا سه‌شنبه هفته گذشته فقط 18درصد اعتبار دارویی پرداخت شده بود که با رفت و آمدهای انجام شده از سوی وزیر بهداشت،دولت به تزریق اعتبارات سرعت داده و آن را به 46 درصدافزایش داد.

وی با توجه به اخباری مبنی بر واردات تجهیزات چینی به کشور نیز گفت: در وزارت بهداشت و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس سیاست مشترکی مبنی بر کیفیت بالای تجهیزات و داروهای مصرفی دنبال می‌شد و تاکنون اخباری در مورد ورود تجهیزات چینی به صورت ویژه آمپولهای غیر استاندارد در مجلس مطرح نشده است.

فتاحی گفت: تا امروز برای رفع مشکلات دارویی کشور از نظر کیفیت بهترین دارو از کشورهای معتبر جهانی و از نظر کمیت به مقدار لازم به مردم داده شده است و از نظر قیمت عادلانه بوده به طوری که نمایندگان مجلس در پی سوال از وزیر بهداشت و مسئولان این وزارتخانه نسبت به روند موجود قانع شده و ارزیابی مجلس اقدامات مناسب وزارت بهداشت در این حوزه است.

وی گفت: به عنوان نماینده کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از برکناری مرضیه وحید دستجردی که از وزیران موفق بعد از انقلاب بوده و در این دوره حساس با توجه به همزمانی آن با اجرای برنامه پزشک خانواده و پایان دولت دهم، به نظر می‌رسد شاهد بی تدبیری دولت در این زمینه بوده‌ایم که زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست و معلوم است که با نگاه سیاسی برکنار شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12834s, 18q