کاهش ۹۰ درصدی هزینه‌ پیوند با نوآوری رکورددار پیوند کلیه ایران

۱۳۹۱/۱۰/۱۰ - ۱۶:۰۹ - کد خبر: 63951

سلامت نیوز : ناصر سیم‌فروش در گفت‌وگو با فارس در مورد تحقیقی که در کاهش هزینه درمان و پیوند کلیه موثر است خاطر نشان کرد: در سال اقتصاد مقاومتی به دنبال روشی بودیم که در عین ارائه کیفیت، هزینه‌ها را کاهش دهد. لاپاراسکوپی، جراحی قرن 21 هست که انقلابی در جراحی ایجاد کرد و عدم شکاف‌های بزرگ روی بدن بیمار باعث شد که درد بیمار بعد از عمل کمتر و معلولیت وی کمتر باشد.

برگزیده هیجدهمین جشنواره تحقیقات علوم پزشکی رازی افزود: برای برداشتن کلیه چه برای پیوند چه سرطان‌های کلیه وسیله‌ای به نام استپلر در دنیا رایج بود که 270 تا 300 دلار قیمت داشت که به وسیله آن باید قسمتی از شریان کلیه را به همراه کلیه بر می‌داشتیم که شریان را کوتاه می‌کرد.

سیم فروش با اشاره به اینکه استفاده از این کلیپ را جایگزین استپلر کردیم و 1800 مورد جراحی کلیه را با بهره‌‌گیری از این تجهیز پیاده کردیم افزود: قیمت این وسیله حدود 40 دلار است و در عین حال شریان و ورید با طول بیشتری را می‌توان هنگام برداشتن کلیه استحصال کرد.در عین حال عوارض استفاده از کلیپ کمتر است.

وی تصریح کرد: با این روش به جای هزینه 600 تا 700 دلار که در هر مورد پیوند مجبور بودیم برای استفاده از 2 استپلر هزینه کنیم با این روش جدید تقریباً 40 دلار هزینه کنیم و با این روش تا کنون یک میلیون و 200 هزار دلار در کشور صرفه‌جویی کرده‌ایم. اگر این روش در آمریکا هم استفاده شود سالانه 8 میلیون دلار صرفه‌جویی در پی دارد.

به گفته سیم فروش این تحقیق در تنها مجله فوق تخصصی آندرولوژی به چاپ رسیده است.

شریان خون را به بدن می‌رساند و ورید خون را خارج می‌کند که هنگام پیوند باید شریان و ورید هم همراه کلیه از فرد دهنده، پیوند زده شود تا پیوند بهتر نتیجه دهد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.29453s, 18q