۶۷۰ بیمارستان کشور به دستگاه بی‌خطرساز زباله عفونی مجهز شدند

۱۳۹۱/۱۰/۱۰ - ۱۶:۱۵ - کد خبر: 63960

سلامت نیوز : کاظم ندافی در گفت‌و‌گو با فارس، افزود: بعد از اولتیماتومی که وزیر سابق بهداشت به بیمارستانهای تهران تا پایان سال قبل برای مجهز شدن به دستگاه امحای بهداشتی زباله داد، تقریباً تمام بیمارستانهای تهران به این دستگاه مجهز شدند و فقط 4یا 5 بیمارستان کوچک که در شرف بازسازی و تخریب هستند این کار را انجام نداده‌اند.

وی ادامه داد: عملاً می‌توان گفت که معضل زباله‌های بیمارستانی در تهران حل شده است و فقط چند بیمارستان کوچک خصوصی و خیریه قدیمی مانده که در مقابل حجم عظیم بیمارستانهایی که دستگاه‌های بی‌خطر ساز از جمله دستگاه اتوکلاو را خریداری، نصب و فعال کرده‌اند ناچیز و در حد صفر است.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: در کل کشور نیز از مجموع 872 بیمارستان موجود 670 بیمارستان که حدود 75 درصد کل بیمارستانهای کشور هستند اکنون به دستگاه بی خطرساز و امحای بهداشتی زباله مجهز هستند و فقط 202 بیمارستان هنوز این دستگاه را ندارند که روند خریداری و نصب این دستگاه در این بیمارستانها نیز در دستور کار است.

وی افزود: استانهایی که نسبت به بقیه در زمینه تجهیز بیمارستانها به دستگاه بی‌خطرساز عقب‌تر هستند و کمتر از 50 درصد بیمارستانهای آنها به دستگاه بی‌خطرساز زباله بیمارستانی مجهز شده است،  شامل استانهای مازندران، قم و همدان است.

ندافی گفت: طی دو سال گذشته در مجموع وزارت بهداشت 2 هزار میلیارد تومان برای تجهیز بیمارستانها به دستگاه بی خطرساز هزینه کرده است و با بیمارستانهایی که هنوز این دستگاه را خریداری یا نصب نکرده‌اند نیز مکاتبه شده که هر چه زودتر این بیمارستانها تجهیز شوند اما محدودیتهای اعتباری اخیر وزارت بهداشت این اقدام را با تأخیر مواجه کرده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.70982s, 19q