امامی‌رضوی:

اختصاص اعتبارات پزشک خانواده بر عهده وزارت تعاون است / وزارت بهداشت قصد توقف طرح پزشک خانواده را ندارد

۱۳۹۱/۱۰/۱۱ - ۱۵:۴۴ - کد خبر: 64060
سلامت نیوز: معاون سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی، با تأکید بر اینکه هم‌‌اکنون اختصاص منابع اعتباری طرح پزشک خانواده بر عهده وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی است، گفت: هدف طرح پزشک خانواده تأمین منافع مردم و کل جامعه است.

حسن امامی‌رضوی در گفت ‌وگو با خانه ملت، با یاد‌آوری پیشنهادات سازمان نظام پزشکی درباره توقف طرح پزشک خانواده، تصریح کرد: وزارت بهداشت، درمان وآموزش‌پزشکی به هیچ وجه قصد توقف طرح پزشک خانواده را ندارد.

معاون سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی، با بیان اینکه این وزارتخانه بر اساس قانون و مصوبه دولت اقدام به اجرای طرح پزشک خانواده کرده است، گفت: به‌طور حتم مسئولان به جای توقف این طرح باید اقدام به اختصاص اعتبارات آن کنند.

وی با اعلام اینکه مشکلات کنونی طرح پزشک خانواده حول محور اعتبارات می‌چرخد، افزود: به طور حتم کمبود اعتبار موجب کاهش روند اجرایی این طرح می‌شود.

این مسئول وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی، ایجاد عدالت را یکی از اهداف اصلی طرح پزشک خانواده برای پزشکان خواند ویادآور شد: هم‌اکنون عده‌ای از پزشکان تعداد زیادی بیمار داشته و از درآمد خوبی برخودارند، این در حالی است که تعداد دیگری از پزشکان به دلیل کم بودن تعداد بیماران درآمد پایینی دارند.

امامی‌رضوی با تأکید بر اینکه هم‌‌اکنون اختصاص منابع اعتباری طرح پزشک خانواده بر عهده وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی است، تصریح کرد:‌ لازمه اجرای این طرح، اختصاص اعتبارات از سوی این وزارتخانه است.

وی  با بیان اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی در بحث تأمین منابع اعتباری طرح پزشک خانواده هیچ نقشی ندارد، گفت: بر اساس مصوبه هیأت دولت مرحله مقدماتی این طرح باید طی دو سال پیاده‌سازی و اجرایی شود.

امامی‌رضوی، ادامه داد: هدف طرح پزشک خانواده تأمین منافع مردم و کل جامعه است و اگر این طرح به صورت کامل به اجرا درآید، گامی به سوی عدالت اجتماعی برداشته می‌شود.

معاون سلامت وزارت بهداشت٬ درمان وآموزش‌پزشکی٬ خواستار افزایش حمایت نمایندگان مجلس برای اختصاص اعتبارات پزشک خانواده از سوی دولت شد و تصریح کرد: در واقع با اجرای برنامه ملی پزشک خانواده مراجعات بی‌مورد مردم به پزشکان، مصرف دارو، تجویز و مصرف خودسرانه دارو، آزمایش، رادیولوژی و خدمات پاراکلینیکی بی‌مورد به حداقل ممکن کاهش می‌یابد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.2038s, 18q