شايع ترين علت بروز اگزما و راهکارهایی برای بهبودی

۱۳۹۱/۱۰/۱۲ - ۱۲:۰۶ - کد خبر: 64121
سلامت نیوز :بر پایه یک بررسی که در مجله اگزما ، قرمزی، خشکی، پوسته پوسته شدن و نیز به وجود آمدن خارش های عودکننده در قسمت هایی از بدن مانند مچ دست، قوزک پا، گردن، ساعد ، ساق پا و پشت زانوها از علائم بیماری اگزماست.

به گزارش سلامت نیوز ،دكتر اميرهوشنگ احساني متخصص پوست و مو نیز در برنامه ره آورد راديو سلامت گفت : شايع ترين علت بروز اگزما استفاده از مواد شوينده و مواد آرايشي است و ميزان ابتلا به اين عارضه در سالهاي اخير افزايش يافته است .

دكتر احساني خاطر نشان كرد، پمادهاي كورتوني فقط در فاز حاد بيماري و حداكثر براي مدت 2 هفته تجويز مي شود و مصرف خودسرانه اين دارو براي طولاني مدت عوارض فراواني دارد.

به گفته دكتر احساني بعد از درمان فاز حاد بيماري پماد هاي غيركورتوني و چرب كننده و وازلين براي فرد تجويز مي شود و درمان اصلي حساسيت پوستي پيشگيري از بروز آن و دوري از عاملي است كه باعث ايجاد حساسيت مي شود.

به گفته محققان خاراندن نواحی دچار شده به اگزما بروز علائم و بثورات را افزایش میدهد که دراین میان بهره گیری ازکرم ها و لوسیون های مناسب، دوش آب ولرم و استفاده از صابون هایی که باعث خشکی پوست نمی شوند می تواند باعث تخفیف نشانه های این بیماری شود.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.42042s, 18q