ثبت ۱۰ هزار سکته قلبی از ابتدای امسال

۱۳۹۱/۱۰/۱۲ - ۱۵:۰۰ - کد خبر: 64152

سلامت نیوز : طاهره سماوات در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: ما در وزارت بهداشت روی 3سطح پیشگیری اولیه، ثانویه و درمان کار می‌کنیم که در حوزه پیشگیری فشار خون، کم تحرکی، تغذیه نامناسب و مصرف دخانیات در بروز بیماری‌های قلبی و عروقی بسیار موثرند.

وی افزود: بر طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی اگر بتوانیم عوامل خطر مذکور را کنترل کرده و کاهش دهیم تا 80 درصد بیماری‌های قلبی عروقی دیابت و انواع سرطان‌ها کاهش می‌یابد.

رئیس اداره قلب و عروق وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: سامانه ثبت سکته‌های قلبی از اواخر اسفند سال گذشته در بیمارستان‌های سراسر کشور به تدریج اجرا کردیم تا اطلاعات را جمع آوری کنیم و برای بهبود ارائه خدمات تبدیل به اطلاعات کنیم. طی این مدت بیش از 10 هزار سکته قلبی ثبت شده اگر چه اطلاعات کامل نیست و در برخی نقاط نواقص وجود دارد.

وی افزود: برای کارمندان دولت یک مجموعه آموزشی تهیه کردیم که با پیشنهاد به شورای عالی سلامت و تصویب آن، قرار شد آموزش پیشگیری از بیماری‌های قلبی جزو آموزش ضمن خدمت کارمندان دولت محسوب شود.

به گفته سماوات نکات لازم برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی در این جزوه آموزشی عنوان شده که به صورت مکتوب و مولتی مدیا در اختیار سازمان‌های دولتی قرار می‌گیرد.

وی تاکید کرد: پیش بینی می‌کنیم از ابتدای سال 92 حدود 4 تا 4.5 میلیون کارمند دولت زیر پوشش این آموزش قرار می‌گیرند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.48917s, 18q