شناخت مکانیزم مولکولی موثر در بروز اوستئوآرتریت

۱۳۹۱/۱۰/۱۲ - ۱۵:۲۴ - کد خبر: 64172

سلامت نیوز : پزشکان در یک مطالعه جدید موفق به شناسایی یک مکانیزم مولکولی مهم و کلیدی شده‌اند که می‌تواند عامل بروز عارضه اوستئو آرتریت باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر آن - ماری مالفیت، از متخصصان مرکز پزشکی دانشگاه راش در این باره خاطرنشان ساخت: از نظر مطالعات بالینی پزشکان اغلب تلاش می‌کنند دریابند که غضروف‌ها و مفاصل چگونه در عارضه اوستئوآرتریت (التهاب استخوانی - مفصلی) تحلیل می‌روند اما تاکنون معلوم نشده است که اساسا چرا این بافت‌ها آسیب می‌بینند.

مالفیت و دستیارانش در این مطالعه از روشی جدید برای آشکار ساختن مسیرهای مولکولی که منجر به بروز درد در عارضه اوستئو آرتریت می‌شوند،‌ استفاده کردند.

این متخصصان رشد رفتار‌های مرتبط با درد و تغییرات توام با آن را در گره ریشه عقبی (DRG) ارزیابی کردند، این گره شامل اعصابی است که سیگنال‌ها را از اعضای حسی به سمت مغز منتقل می‌کنند.

این متخصصان دریافتند که نوعی پروتئین شموکین موسوم به پروتئین MCP- 1 و گیرنده آن موسوم به CCR2‌ نقش کلیدی در بروز درد زانو مرتبط با اوستئوآرتریت دارند.

این متخصصان تاکید کردند: آگاهی از این مکانیزم مولکولی خاص راه را برای شناسایی روشهای جدید درمان این عارضه استخوانی - مفصلی در آینده هموار خواهد ساخت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.69503s, 18q