تهران با زلزله دو ریشتری هم مشکل دارد

۱۳۹۱/۱۰/۱۲ - ۱۵:۵۵ - کد خبر: 64183
سلامت نیوز : معاون وزیر کشور و سرپرست سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه دعا می‌کنیم در تهران زلزله نیاید، گفت: با زلزله های دو و سه ریشتری هم مشکل داریم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ حسن قدمی صبح سه شنبه در گردهمایی مشترک مدیران سازمان مدیریت بحران کشور و مدیران استانی سازمان ملی استاندارد ایران که در سالن شهید صفاریان سازمان ملی استاندارد واقع در کرج برگزار شد، اظهار داشت: برخی ساختمان های ما بر روی کاغذ در برابر زلزله هشت ریشتری مقاوم است اما در عمل اینگونه نیست.

وی با تاکید بر اینکه باید شرایطی ایجاد کنیم جان شهروندان با این زلزله ها به خطر نیفتد، اضافه کرد: مسئله نظارت و ارائه راهکار باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون وزیر کشور و سرپرست سازمان مدیریت بحران کشور گفت: ما با زلزله های دو ریشتر و سه ریشتر هم مشکل داریم اگر یک کامیون سنگین از کنار ساختمان ها در برخی روستاهای ما عبور کند ساختمان فرو می ریزد.

قدمی با اشاره به زلزله در خراسان جنوبی و آذربایجان شرقی، اضافه کرد: زلزله در آذربایجان شرقی که با شدت کم بود 252 تلفات بر جای گذاشت.

وی تصریح کرد: باید خدا را شاکر باشیم که زمان وقوع زلزله ساعت 17 بود اگر زمان دیگری بود بدون شک تلفات زیادتر داشتیم.

معاون وزیر کشور و سرپرست سازمان مدیریت بحران کشور گفت: چرا بیمارستانی که دو سال ساخت است در ورزقان و اهر باید فرو بریزد؟

نظارت دقیق بر ساخت و سازها و پیشگیری از حوادث مهم است

نظام الدین برزگری نیز در گردهمایی مشترک مدیران سازمان مدیریت بحران کشور و مدیران استانی سازمان ملی استاندارد ایران که در سالن شهید صفاریان سازمان ملی استاندارد واقع در کرج برگزار شد، اظهار داشت: مصالح در ساختمان بحث اصلی مواد تشکیل دهنده ساختمان است و استاندارد سازی باید در این زمینه مورد توجه قرار گیرد.

مصالح ساختمانی در مقاوم سازی ساخت و سازها نقش اساسی دارد

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه نقش مصالح ساختمانی در ساخت و سازها اساسی و مهم است، افزود: در پایان سال 84 مجلس مصوبه ویژه ای در این راستا تصویب کرد و توجه ویژه ای به این امر شد و همه دستگاه ها و وزارت خانه ها را مکلف کرد که استاندارد و کیفیت مصالح ساختمانی را زیر نظر سازمان ملی استاندارد ایران انجام دهند.

برزگری تصریح کرد: وظیفه شرعی ما است که از مصالح ساختمانی به خوبی استفاده کنیم و حق نداریم برای تهیه مواد اولیه مصالح ساختمانی محیط زیست را تخریب کنیم بنابراین باید استفاده درست از نعمت های خدا داشته باشیم.

 رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه زلزله ترساناک نیست بلکه یک حادثه طبیعی است گفت: راه های پیشگیری باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: مسکن اسم مکانی است که انسان در آنجا زندگی می کند و به معنای مکانی است که آرامش و امنیت دارد بنابراین باید شرایطی ایجاد کنیم که این امنیت و آرامش به صورت حقیقی وجود داشته باشد.

برزگری گفت: سازمان ملی استاندارد ایران با عنوان جدید زیرمجموعه ریاست جمهوری قرار گرفته است و در ساختار جدید رئیس سازمان از رئیس جمهور حکم می گیرد.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران ادامه داد: سازمان ملی استاندارد در تمام زمینه های ایمنی سلامت و امنیت فعالیت می کند.
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران تاکید کرد: نظارت و پیشگیری از حوادث باید مورد توجه قرار گیرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.12548s, 18q