هشتمین کنگره سلامت، تغذیه و آلرژی غذایی کودکان بهمن ماه برگزار می‌شود

۱۳۹۱/۱۰/۱۳ - ۱۵:۳۲ - کد خبر: 64241

سلامت نیوز : رییس هشتمین کنگره سلامت، تغذیه و آلرژی غذایی کودکان ضمن اعلام خبر برگزاری این کنگره گفت: «تغذیه و آلرژی غذایی» و «اصول تغذیه سالم در کودکان» به عنوان محورهای اصلی کنگره در نظر گرفته شده‌اند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر علی اکبر سیاری افزود: مشکلات تغذیه‌ای، تظاهرات گوارشی، پوستی و تنفسی در آلرژی غذایی، حساسیت غذایی از نظر فیزیوپاتولوژی، تظاهرات بالینی، نحوه تشخیص و راه‌های پیشگیری از آن، شیرهای رژیمی در آلرژی غذایی، نقش شیر مادر در پیشگیری از ابتلا به آلرژی و نقش دارو در ایجاد حساسیت غذایی از جمله موضوعات برگزاری این دوره از کنگره هستند.

مدیر گروه کودکان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه در مجموع شش پنل تخصصی طی دوره سه روزه کنگره برگزار خواهد شد،‌ اظهار کرد: مقالات رسیده به دفتر دبیرخانه کنگره در دست بررسی است.

سیاری افزود: این کنگره به همت انجمن علمی تغذیه کودکان ایران و با همکاری گروه کودکان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گروه کودکان دانشگاه علوم پزشکی تهران، بیمارستان مفید، مرکز طبی کودکان و انجمن ترویج تغذیه با شیر مادر برگزار می‌شود.

به گفته رییس هشتمین کنگره سلامت، تغذیه و آلرژی غذایی کودکان، متخصصان کودکان، فوق تخصص‌های کودکان، پزشکان عمومی، متخصصان تغذیه و کارشناسان تغذیه از جمله شرکت‌کنندگان در این کنگره هستند که امتیاز بازآموزی دریافت می‌کنند.

هشتمین کنگره سلامت، تغذیه و آلرژی غذایی کودکان، از 4 تا 6 بهمن ماه در انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور میزبان علاقه‌مندان از سراسر کشور خواهد بود. داوطلبان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 22259003 تماس و یا به وب سایت www.ped.sbmu.ac.ir مراجعه نمایند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.73068s, 18q