کنگره بین‌المللی روش‌های نوین درمان اسکولیوز برگزار می‌شود

۱۳۹۱/۱۰/۱۴ - ۱۵:۱۵ - کد خبر: 64282

سلامت نیوز : اولین کنگره بین‌المللی روش‌های نوین درمان اسکولیوز 18 تا 20 دی در اصفهان برگزار می‌شود.

مصطفی کمالی دبیر اجرایی کنگره بین المللی روشهای نوین درمان اسکولیوز در گفت‌وگو با ایسنا ، گفت: هدف از برگزاری این کنگره به اشتراک گذاشتن آخرین دستاوردها در زمینه درمان غیرجراحی اسکولیوز است. اسکولیوز یک بیماری شایع در نوجوانان است که پیشرفتهای زیادی در درمان آن انجام شده است، در کشورمان و در بحث بیماری‌های اسکولیوز بیشتر جراحی و ارتوز مطرح بوده و فیزیوتراپی به عنوان یک روش مکمل هنوز جا نیفتاده است.

وی افزود: این بیماری معمولا در سنین 4 یا 5 سالگی تشخیص داده می‌شود که درمان آن نزدیک به 3 سال طول می‌کشد، درمان آن باید زیر سن

رشد انجام شود در غیر این صورت پاسخ خوبی از درمان نمی گیریم. یکی از اهداف فیزیوتراپی این است که این انحنا را تا سن رشد ثابت نگه داریم. یکی از مزیتهای فیزیوتراپی این است که فرد با ورزش درمان می شود.

کمالی تصریح کرد: این بیماری در دختران شایع‌تر است، 80 درصد علت بروز آن ناشناخته بوده و 20 درصد آن ضعف عضلانی اسکلتی عنوان شده است.

دبیراجرایی این کنگره اظهار کرد: فیزیوتراپی، درمان آرتوز، جراحی بیومکانیک و توانبخشی از محورهای مورد بحث در این کنگره است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
عطائي
سلام خسته نباشيد
من 38 سلم هست و اسكوليوز دارم
كنگره بالا برام جالبه و مي‌خاهم اطلاعات كاملي در مورد درمان بدون جراجي تو اين شرايط سني داشته باشم ممنون ميشم اگر بتونم ارتباطي با برگزاركنندگان كنگره داشته باشم
کد خبر : 64282 تاريخ ارسال : 14دي1391 -15:15

بیشتر: سلامت نیوز (تندرستی): سلامت:کنگره بین‌المللی روش‌های نوین درمان اسکولیوز برگزار می‌شود::.
1.47805s, 19q