سراسر استان تهران شنبه تعطیل است!

۱۳۹۱/۱۰/۱۴ - ۲۰:۳۰ - کد خبر: 64285
سراسر استان تهران شنبه تعطیل است!
سلامت نیوز : برای بار دوم در سال جاری، آلودگی هوا با کمک پدیده وارونگی جوی به چنان شدتی رسید که مسئولان امر راهکار مقابله با اثرات شوم این پدیده را بار دیگر تنها در تعطیلات یافتند!

به گزارش سلامت نیوز به نقل از«تابناک» ، جلسه کارگروه ملی و کمیته هماهنگی مواقع اضطرار استان تهران که در محل سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، تصویب کرد، شنبه 16 دی 91 تمامی مراکز آموزشی -از جمله مقاطع مختلف تحصیلی و دانشگاه‌ها-، ادارات، وزارتخانه‌ها، بانک‌های سراسر استان تهران، غیر از مراکز درمانی مانند اورژانس، تعطیل است.

این جلسه با حضور محمدی زاده معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، مرتضی تمدن استاندار تهران، رئیس سازمان هواشناسی، نماینده وزارت بهداشت، نماینده اورژانس و سایر اعضای کارگروه در محل سازمان محیط زیست برگزار شد و یکی از تصمیمات آن با توجه به پایداری آلودگی در 72 ساعت گذشته، استفاده از گاز تا اطلاع ثانوی در نیروگاه‌ها و کارخانه‌های اطراف تهران بود که در حال حاضر از سوخت مازوت استفاده می‌کنند.

بر اساس این گزارش، فعالیت کارگاه‌های شن‌وماسه و همچنین تولید آسفالت هم در تهران، جنوب‌غرب و غرب تهران تا دوشنبه ممنوع اعلام شد و علاوه بر آن از تردد کامیون‌ها به صورت شبانه‌روزی، تردد خودروهای دودزا حتی از نوع حمل‌ونقل عمومی و اتوبوس‌های برون‌شهری که در پایانه‌ها درجا کار می‌کنند، جلوگیری خواهد شد.

براساس اعلام این جلسه، اکیپ‌های اورژانس و هلال‌احمر تا روز دوشنبه در میدان‌های امام حسین، امام خمینی، تجریش و انقلاب و همچنین میدان اصلی شهرری مستقر می‌شوند. به شهروندان توصیه می‌شود مسافرت بی‌مورد درون شهری و همچنین از استفاده بی‌جا از خودروهای شخصی خودداری کنند.

در این جلسه تصویب شد، اولا اجرای محدودیت طرح زوج و فرد از درب منازل از روز شنبه تا دوشنبه ادامه داشته و همچنین ممنوعیت فروش طرح روزانه ترافیک از شنبه تا اطلاع ثانوی ادامه دارد.

یکی دیگر از بندهای 26 گانه این مصوبه اذعان دارد: کلیه تمرینات ورزشی و مسابقات ورزشی استان تهران از روز جمعه تا دوشنبه 18 دی لغو شده است.

گفتنی است پیشتر یک خبرگزاری به نقل از مرتضی تمدن، استاندار تهران، خبر داده بود که از روز گذشته به واسطه جریان هوایی که در ارتفاع 50 کیلومتری تهران در حال حرکت است، آلودگی هوا روند کاهشی به خود گرفته و این روند به دلیل تعطیلی امروز و فردا ادامه خواهد یافت و تعطیلی تهران در ابتدای هفته آینده تقریبا منتفی است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.13511s, 18q