نرم‌افزار «ترک سیگار» وارد بازار می‌شود

۱۳۹۱/۱۰/۱۶ - ۱۴:۰۰ - کد خبر: 64390

سلامت نیوز :متخصصان سلامت از افراد سیگاری خواستند در سال جدید میلادی به دنبال راه حل برای ترک این عادت باشند که این راستا وزارت بهداشت ایرلند از ابتدای سال جدید میلادی نرم افزاری با نام «من ترک می‌کنم» را وارد بازار می‌کند تا به داوطلبان ترک سیگار این امکان را دهد تا نسبت به ارائه برنامه‌های ترک خود و به اشتراک گذاشتن آن‌ با دیگران اقدام کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ مدیر بخش خدمات بهداشت و درمان کشور ایرلند می‌گوید از آنجایی که پیش بینی می‌شود در سال 2013، حدود 5500 نفر در این کشور به واسطه استعمال دخانیات و بیماری‌ های ناشی از آن جان خود را از دست بدهند، بنابراین پیشگیری و پیگیری یک برنامه مشخص ترک بهترین راهکار می‌باشد.

دکتر فنتون هاول، مدیر بهداشت عمومی کشور ایرلند معتقد است کمک به افراد سیگاری در ترک این عادت ضریب موفقیت آنها را افزایش می‌دهد.

وی افزود: سالانه هفت نفر از 10 نفر خواهان ترک سیگار هستند که تنها چهار نفر از آنان اقدام به ترک سیگار می‌کنند که در این راه کمک‌های مراکز خدمات عمومی می‌تواند شانس این افراد را در ترک سیگار به دو برابر افزایش دهد.

بنابر گزارش پرس اسوسیشن، بخش بهداشت و درمان ایرلند از ابتدای سال جدید میلادی نرم افزاری با نام «من ترک می‌کنم» (آی کوئیت) را ارائه می‌کند که به داوطلبان ترک سیگار امکان می‌دهد نسبت به ارائه برنامه‌های ترک خود و به اشتراک گذاشتن آن‌ با دیگران اقدام نماید. این نرم افزار همچنین به افراد امکان دسترسی به کمک‌های موجود و دعوت دوستانشان جهت پشتیبانی از آنها در ترک سیگار می‌دهد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.15667s, 18q