موفقیت محقق ایرانی دانشگاه واشنگتن در درمان بیماران آسیب دیده مغزی

۱۳۸۶/۰۵/۳۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6441
موفقیت محقق ایرانی دانشگاه واشنگتن در درمان بیماران آسیب دیده مغزی

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازمهر، روزبه کیانی و مادلین شادلین از محققان برجسته دانشگاه واشنگتن آمریکا در گزارش ویژه ای که در نشریه "نیچر" منتشر شده است، اعلام کردند: با استفاده از این فناوری نوین و تاثیرگذار، بیماران آسیب های مغزی قادر خواهند بود تا نام اشیاء را به زبان آورده و با استفاده از دست اشیاء مختلف را از زمین بلند کرده  و به عنوان مثال فنجانی از قهوه را به دهان خود نزدیک کنند.

این محقق ایرانی افزود: از آن گذشته بررسی هایی که پس از استفاده از این فناوری نوین بر روی بیمار مورد نظر انجام شد، گویای آن بوده است که وی می تواند به هضم غذا پرداخته و به راحتی از دهان خود برای جویدن غذا استفاده کند و بدین ترتیب نیاز حیاتی به استفاده از "لوله های غذارسان" از بین می رود.

این محققان بررسی های عملی صورت گرفته از سوی  نیکولاس چیف از کالج پزشکی کورنل ویل در نیویورک را دنبال کرده و تحقیقات گسترده ای در این زمینه نیز داشته اند.

بر اساس گزارش "بندویکلی" بیمارانی که به دلیل بروز آسیب های مغزی از وضعیت هوشیاری حداقلی رنج می برند، نمی توانند با دیگران تعامل برقرار کرده و به دنبال آن از انجام برخی فرمان های ساده همچون بستن چشمان یا بالا بردن دست نیز ناتوان هستند. تاکنون هیچ گونه شیوه درمانی موثری برای آنها ارایه نشده بود.

به گزارش مهر، روزبه کیانی دانشجوی مقطع دکترای دانشگاه واشنگتن آمریکا بوده و در عرصه علوم رفتاری و نوروبیولوژی تحقیقات گسترده ای داشته است.
 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.9227s, 18q