یافت‌آباد و توپخانه آلوده‌ترین مناطق تهران/کاهش آلاینده‌ها از امشب

۱۳۹۱/۱۰/۱۶ - ۱۶:۲۰ - کد خبر: 64416

سلامت نیوز : شیدا ملک افضلی در گفت‌وگو با فارس افزود: با بررسی‌های انجام شده در بین 38 پایگاه سنجش آلودگی هوا و در میان آلاینده های سطح شهر تهران، بیشترین میزان آلایندگی در 2 ایستگاه امام خمینی برای آلاینده دی اکسید نیتروژن با 104 واحد و ذرات معلق هوا با 2.5 میکرون در پارک قائم واقع در محله یافت آباد با 159 واحد است.

وی ادامه داد: با توجه به تمهیدات کارگروه ملی و وضعیت هواشناسی نسبت به روز گذشته، آلاینده‌ها بیشترین کاهش را داشته و در پارک قائم در یافت آباد از 162 واحد به 159 واحد در امروز کاهش یافته است.

رئیس اداره مبارزه با آلودگی هوای وزارت بهداشت گفت: میانگین کلی نشان داده ذرات PM2.5 در روز گذشته 137 بوده که امروز به 128 واحد رسیده است و به طور کلی 10 واحد از شاخص میانگین آلاینده ها کاهش یافته است.

ملک افضلی افزود در مورد سطح آلاینده سرب نیز گفت: تعدادی از ایستگاههای سنجش در سطح تهران در اختیار سازمان محیط زیست و شرکت کنترل کیفیت هوای تهران است و در این زمینه میزان سرب در سطح شهر به عنوان آلاینده‌ای که مضر بوده در نظر گرفته نمی‌شود چرا که سرب از سوخت مصرفی خودروها حذف شده است.

وی تصریح کرد: در مورد مونوکسیدکربن نیز تفاوت بارزی از روز گذشته تا امروز مشاهده نمی شود و طبق سنجش 38 ایستگاه،32 واحد در روز گذشته به 34 واحد در امروز رسیده است.

رئیس اداره مبارزه با آلودگی هوای وزارت بهداشت گفت: شاخصی از آلاینده را مضر اعلام می‌کنیم که بیش از 100 واحد باشد.بنابراین با توجه به شاخص های موجود در آلاینده مونوکسیدکربن،در شرایط سالم قرار داریم.

ملک افضلی در پیش بینی وضعیت هوای تهران در روزهای آینده افزود: با توجه به گزارش سازمان هواشناسی که وزش باد برای شهر تهران بین ساعات 8 شب تا 2 صبح پیش بینی شده،انتظار می‌رود با توجه به خودپالایی و تصفیه هوا در طول شب،به صورت طبیعی از میزان آلاینده‌ها کم شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.69486s, 18q