اعلام آمادگی بیش از 100 هزار هلال‌احمری برای اهدای عضو به بیماران نیازمند

۱۳۹۱/۱۰/۱۶ - ۱۶:۳۹ - کد خبر: 64417

سلامت نیوز : رییس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر از اعلام آمادگی 106 هزار و 600 جوان عضو جمعیت هلال‌احمر برای اهدای عضو به بیماران نیازمند خبر داد.

محمد جعفریان در گفت وگو با (ایسنا)، با اشاره به اجرای «طرح ملی حیات دوباره» گفت: این طرح در راستای گسترش فرهنگ نوع‌دوستی، مهرورزی و تلاش برای تامین سلامت انسان‌ها و تسکین آلام‌بشری از زمستان سال 88 توسط سازمان جوانان در میان مردم به ویژه جوانان و نوجوانان عضو هلا‌ل‌احمر به اجرا در آمد.

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه از زمان اجرای این طرح تا خردادماه سال گذشته، برای تعدادی کمی از اعضاء کارت اهدای عضویت صادر شد گفت: با توجه به کثرت متقاضیان برای شرکت در این طرح و به منظور سهولت در فرآیند صدور کارت، این طرح در بخشنامه‌ای به استان‌های کشور واگذار شد تا موجب افزایش سرعت پاسخگویی به متقاضیان و صدور کارت‌های مربوطه شود.

جعفریان ادامه‌داد: طبق آمارهای موجود، استان‌های قزوین، کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان به ترتیب با صدور 6570، 3370 و 2324 کارت اهدای عضو، بیشترین آمار عضوگیری در طرح ملی حیات دوباره داشته‌اند.

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه تفاهم‌نامه همکاری مشترک با دانشگاه علوم‌پزشکی شهیدبهشتی که دانشگاه تخصصی فعال در حوزه اهداء عضو در کشور است در سال گذشته امضائ شد گفت: کارگاه‌های آموزشی برای آموزش اعضاء و کارکنان سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر برگزار شده که برگزاری این کارگاه‌ها تا پایان امسال ادامه خواهد داشت.

جعفریان افزود: در ادامه بسط و توسعه فرهنگ نوع‌دوستی و مهرورزی در بین جوانان و نوجوانان، فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در بین مردم، آگاهی خانواده‌ها از رضایت افرادی که آمادگی خود را برای اهدای عضو اعلام کرد‌ه‌اند.

به گفته رییس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر، طرح ملی حیات دوباره به عنوان بزرگترین پروژه بشردوستانه سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر در فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر شناخته شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.93164s, 18q