عیادت سرپرست وزارت بهداشت از بنیانگذاران شبکه بهداشتی، درمانی کشور

۱۳۹۱/۱۰/۱۶ - ۱۶:۴۰ - کد خبر: 64418

سلامت نیوز : همزمان با اربعین سالار شهیدان سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در منزل دو تن از بنیانگذاران شبکه بهداشتی، درمانی کشور از آنها عیادت کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر محمد حسن طریقت منفرد در دیدار با دکتر کامل شادپور با بیان این مطلب که امروز بیش از هر زمان دیگر ضرورت حمایت از نظام شبکه بهداشتی درمانی احساس می شود، گفت: مسیر اجرای برنامه پزشک خانواده با استقرار شبکه گسترده بهداشتی، درمانی در کشور کوتاه‌تر خواهد شد و تقویت مراقبت‌های اولیه بهداشتی جزو اولویت‌های وزارت بهداشت است.

بنا بر این گزارش، در این دیدار دکتر کامل شادپور ضمن تشکر از سرپرست وزارت بهداشت به دلیل توجه به توسعه شبکه بهداشتی و درمانی کشور خواستار استفاده از نظرات کارشناسان حوزه سلامت در تصمیم گیری‌ها و برنامه ریزی‌های وزارت بهداشت شد.

سرپرست وزارت بهداشت همچنین با حضور در منزل دکتر سیروس پیله ور یکی دیگر از بنیانگذاران شبکه بهداشتی درمانی کشور از وی نیز عیادت کرد.

دکتر طریقت منفرد عیادت از پیشکسوتان عرصه سلامت را پاسداشت ایثارگری‌ها و زحمات آنان دانست و گفت: در شرایطی که در اوایل انقلاب امکانات بهداشتی و درمانی در کشور خصوصا در مناطق محروم وجود نداشت و اکثر مراکز درمانی توسط پزشکان هندی و بنگلادشی اداره می شدند این تلاش‌ها منجر به استقرار شبکه‌ای شد که امروز کشورهای پیشرفته مانند آمریکا از آن الگوبرداری می کنند.

در این دیدار دکتر پیله وری نیز ضمن تبریک انتصاب دکتر طریقت به سرپرستی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای وی در انجام وظیفه خطیر تامین سلامت جامعه آرزوی موفقیت کرد.

شایان ذکر است، دکتر سیروس پیله وری و دکتر کامل شادپور از بنیانگذاران شبکه بهداشتی و درمانی کشور هستند که بیش از 40 سال در عرصه‌های مختلف نظام سلامت منشاء آثار و خدمات ارزشمندی بوده‌اند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.6299s, 18q