مبتلایان به آسم از شهرهای آلوده خارج شوند

۱۳۹۱/۱۰/۱۷ - ۱۰:۰۶ - کد خبر: 64429

سلامت نیوز : ابراهیم رزم‌پا امروز در گفت‌وگو با فارس افزود: هیچکدام از روش‌های مقابله با عوارض آلودگی هوا به صورت ۱۰۰ درصد جنبه محافظتی ندارد و ماندن در منزل هم به طور کامل از تنفس هوای آلوده جلوگیری نمی‌کند.

وی با بیان اینکه افراد به ویژه بیماران تنفسی حتی‌المقدار نباید در معرض هوای آلوده قرار گیرند، گفت: مبتلایان به آسم بهتر است در این شرایط از شهرهای آلوده خارج شوند و به شهر دیگری بروند.

رزم‌پا افزود: ماسکهای کاغذی مرسوم نیز تأثیر زیادی در کاهش آلودگی هوا ندارند و بیماران تنفسی بهتر است از ماسک پارچه‌ای مرطوب استفاده کنند.

این پزشک متخصص با اشاره به افزایش احتمال بروز حمله در بیماران مبتلا به آسم در زمان آلودگی هوا تاکید کرد: در صورت بروز این حمله‌ها بیمار باید خود را به درمانگاه یا بیمارستان برساند تا از داروهایی برای کنترل بیماری استفاده شود.

به گفته وی، شدت بیماری، میزان آلودگی هوا و مدت زمانی که بیمار در معرض آن قرار می‌گیرد در بروز حمله و تشدید بیماری مؤثر است.

وی در ادامه به وجود گازهای مضر از جمله دی اکسید کربن، مونواکسید کربن، دی اکسید گوگرد و فلزات سنگین در هوای آلوده اشاره کرد و گفت: آلاینده‌ها به دو شکل روی افراد اثر منفی دارند. با تأثیر روی مخاط و بافت مجاری تنفسی باعث تخریب و اختلال در کارکرد این نقاط می‌شوند همچنین مانع اکسیژن رسانی به بافت‌ها می‌شود.

رزم‌پا افزود: تاثیرگذاری روی سیستم اعصاب مرکزی، اعمال قلب، ایجاد خستگی، خواب آلودگی و تحریک پذیری از دیگر عوارض هوای آلوده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.48078s, 18q