دستاورد جدید پزشکان ژاپنی برای مقابله با سرطان

۱۳۹۱/۱۰/۱۷ - ۱۵:۲۵ - کد خبر: 64496

سلامت نیوز : متخصصان ژاپنی در یک پیشرفت جدید پزشکی برای اولین بار موفق به تولید سلولهای قاتل سرطان شدند که می‌توان آنها را مستقیما به بدن بیماران تزریق کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ این متخصصان سلولهای T شکل مخصوص نابودسازی سلولهای سرطانی را تولید کرده‌اند. این سلولهای T‌ شکل به طور طبیعی در تعداد اندک در بدن تولید می‌شدند، اما پزشکان امیدوارند که با تزریق شمار بیشتری از آنها به بدن بیمار بتوانند در آینده سیستم ایمنی بدن فرد مبتلا به سرطان را به گونه‌ای تقویت کنند که قدرت مقابله با سرطان را پیدا کند.

متخصصان علوم پزشکی مرکز مطالعات ‌ایمنولوژی و آلرژی RIKEN ‌در ژاپن، اعلام کردند که برای اولین بار موفق به تولید لنفوسیت‌های T شکل در سیستم ایمنی بدن مخصوص مقابله به سلولهای سرطانی شده‌اند.

این متخصصان در آزمایش فوق، ابتدا لنفوسیت‌های T شکل را دوباره برنامه ریزی کردند به طوری که مخصوص مقابله با یک نوع خاص از سرطان باشند. به این ترتیب لنفوسیت‌ها به نوع دیگری از سلولها موسوم به سلولهای IPS تبدیل شدند. سپس سلولهای IPS‌ کاملا فعال شدند و توانستند لنفوسیت‌های T‌ شکل خاص برای مبارزه با سلولهای سرطانی تولید کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.50609s, 18q